/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Hamech Hajnówka: Kolejny przetarg na sprzedaż udziałów

MSP

Autor: oprac. dja
Źródło: MSP
Data: 2012-02-21


Ministerstwo Skarbu Państwa opublikowało zaproszenie do przetargu publicznego na nabycie udziałów spółki Hamech z Hajnówki.

Hamech: Hale produkcyjne w HajnówceHamech: Hale produkcyjne w HajnówceFot. MSP

Przedmiotem przetargu jest 51.000 udziałów spółki, stanowiących 85% jej kapitału zakładowego o wartości nominalnej 50,00 zł każdy.

Minimalna cena w kolejnej próbie sprzedaży spółki ustalona została na 62 zł za jeden udział, co stanowi 3,162 mln zł za cały sprzedawany pakiet udziałów.

Skarb Państwa oczekuje od inwestora zapewnienia minimalnych zobowiązań związanych z ochroną interesów pracowników spółki, zakazem obniżania jej kapitału zakładowego, kontynuowaniem prowadzenia podstawowego przedmiotu działalności oraz nie likwidowaniem spółki. Sposobem zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań będą kwoty gwarancyjne zabezpieczone w formie poddania się przez Kupującego egzekucji wprost z aktu notarialnego zgodnie z art. 777 kpc lub weksel in blanco z poręczeniem wekslowym lub poręczenie bankowe lub gwarancja bankowa lub gwarancja ubezpieczeniowa.

Termin składania ofert upływa w dniu 26 marca 2012r.

Zakłady Maszynowe Hamech sp. z o.o. specjalizują się w produkcji maszyn i urządzeń głównie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Są to m.in. suszarnie i parzelnie do drewna, komory do termicznej modyfikacji drewna, obrabiarki do drewna (pilarki, traki, obtaczarki) i kabiny lakiernicze. Ważną gałęzią produkcji są również ekologiczne urządzenia energetyczne do spalania trocin i zrębek drewna (przedpaleniska, kotły) oraz kompletne wyposażenia kotłowni (systemy magazynowania i podawania paliwa, cyklony, kominy oraz urządzenia sterujące tymi systemami).

W 2010r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 9,782 mln zł (2009:9,587 mln zł) i zanotowała stratę w wysokości 1,317 mln zł (2009: strata 1,560 mln zł). Hamech zatrudnia ok.140 osób.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz