/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Paweł Wrona wśród 50 najbardziej kreatywnych postaci polskiego biznesu

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2012-02-20


Redakcja magazynu Brief uznała Pawła Wronę, Prezesa Zarządu Barlinek S.A. za jedną z 50 najbardziej kreatywnych postaci w polskim biznesie.

Paweł Wrona - Prezes Zarządu Barlinek SAPaweł Wrona - Prezes Zarządu Barlinek SAFot. Barlinek

- Ta wyjątkowa ocena mojej osoby nie byłaby możliwa, gdyby nie ciężka praca wszystkich pracowników Grupy Kapitałowej Barlinek. – powiedział Paweł Wrona,  Prezes Zarządu Barlinek S.A. - Chciałbym przy tej okazji serdecznie podziękować za codzienne zaangażowanie i dobrze wykonywaną pracę. Ta nagroda oznacza, że nasze wspólne wysiłki i dążenie do tego, by wciąż doskonalić i rozszerzać ofertę są zauważalne  i to nie tylko na tle branży, ale również w bardzo szerokim kontekście całego polskiego biznesu.

Zdaniem ekonomistów o długookresowym wzroście gospodarczym w istocie decyduje innowacyjność i kreatywność. Właśnie dlatego magazyn Brief już kolejny raz przedstawił na swoich łamach sylwetki 50 osób, które z pasją realizują założenia, pokonując wyzwania i ograniczenia rynku.

Zdaniem Brief warto mówić o innowacyjnych przedsiębiorstwach i ich liderach, ukazywać sylwetki osób oraz prężnie rozwijające się firmy i w ten sposób zachęcać innych do pójścia ich śladem. Choć także w Polsce przybywa takich przedsiębiorstw, to porównanie z innymi państwami w Europie najlepiej obrazuje, jak wiele pozostaje do zrobienia.

Wyróżnione osoby to założyciele firm, ale i zarządzający międzynarodowymi korporacjami, pracownicy przedsiębiorstw działających lokalnie, a także przebojem podbijających kolejne światowe rynki. Reprezentanci zakładów pracy działających od zaledwie kilkudziesięciu miesięcy czy istniejących od wielu dekad. Łączy je jedno: kreatywność i nieszablonowe podejście do biznesu, które sprawia, że starają się być zawsze o krok przed konkurencją.

Paweł Wrona, Prezes Zarządu firmy Barlinek został doceniony m.in. za kierowanie firmą Barlinek od 2001 roku, której osiągnięcia są widoczne zarówno na krajowym jak i europejskim rynku. Barlinek systematycznie poszerza ofertę poprzez wprowadzanie nowych produktów oraz aktywne kształtowanie wizerunku i budowanie marki.

W zestawieniu magazynu Brief Paweł Wrona zajął 18 miejsce. W rankingu, na 23 miejscu, znalazł się również Piotr Voelkel - założyciel i prezes zarządu Grupy Vox, założyciel Fundacji Vox Artis Promocja Polskiej Sztuki Współczesnej oraz pomysłodawca poznańskiej School of Form.

Volekel jest jednym z propagatorów koncepcji design thinking na rodzimym rynku. W istniejącej od przeszło 20 lat spółce łączy rozwój technologii z badaniami z zakresu m.in. psychologii i socjologii. Grupa kapitałowa Vox, do której należy fabryka mebli Vox Industrie, oprócz projektowania wnętrz, prowadzi program edukacji skoncentrowanej na kreatywnym współtworzeniu i projektowaniu, skierowany do m.in. klientów, projektantów i pracowników. W 2011 roku pierwszych studentów przyjęła School of Form, będąca wydziałem zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz