/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

TimberOne wprowadziła obligacje na rynek Catalyst

TimberOne

Autor: oprac. dja
Źródło: TimberOne
Data: 2012-02-20


Na początku lutego na rynek obligacji Catalyst warszawskiej GPW wprowadzone zostały obligacje TimberOne SA.

Prognoza finansowa spółki Prognoza finansowa spółki Fot. TimberOne

Środki pozyskane z emisji obligacji TimberOne S.A. zostaną wykorzystane na sfinansowanie bieżącej działalności półki ściśle związanej z realizacją inwestycji - budowy zakładu produkcyjnego i konstrukcyjnego drewna klejonego, drewna modyfikowanego termicznie (thermowood) oraz peletu.

- Budujemy najnowocześniejszy w Europie Środkowo-Wschodniej zakład przetwórstwa drzewnego specjalizujący się w wytwarzaniu drewnianych elementów konstrukcyjnych. Łączne nakłady inwestycyjne związane z realizacją Inwestycji szacujemy na ok. 225 mln zł. Zakładamy, że rozpoczęcie działalności produkcyjnej nastąpi w I kwartale 2013 roku. Pozyskane środki z emisji obligacji pomogą nam przy realizacji budowy fabryki. – powiedział Waldemar Wasiluk, Prezes Zarządu TimberOne S.A.

Koncepcja biznesowa oparta jest na budowie najnowocześniejszego w Europie Środkowo-Wschodniej zakładu przetwórstwa drzewnego, specjalizującego się w wytwarzaniu drewnianych klejonych elementów konstrukcyjnych. Roczna produkcja ma wynosić 185-200 tys. m3 tarcicy.

Obecnie spółka realizuje projekt inwestycyjnego polegający na budowie zakładu produkcyjno-usługowego, kompleksowo przetwarzającego drewno na różnorodne produkty drewniane oraz biopaliwo z jednoczesnym wykorzystaniem energii powstałej z odpadów produkcyjnych. Środki na realizację tego przedsięwzięcia pochodzą m.in. z środków unijnych.

Docelowo nowy zakład działał będzie w pięciu obszarach:
- wydział przygotowania surowca (tarcicy) wraz z liniami sortowniczymi oraz suszarniami,
- zakład produkcji certyfikowanej klejonki konstrukcyjnej,
- wydział produkcji drewna modyfikowanego termicznie,
- wydział produkcji peletu,
- elektrociepłownia.
 
Pod koniec 2010 roku TimberOne SA planowała uzyskać do 20 mln zł z emisji publicznej akcji związanej z debiutem na rynku NewConnect. 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA