/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Mera wchodzi w meble

Mera

Autor: oprac. dja
Źródło: Mera
Data: 2012-02-16


Producent schodów firma Mera SA poinformowała o planach przejęcia podmiotu z branży meblarskiej.

Schody osiodłano-policzkoweSchody osiodłano-policzkoweFot. Mera

Zarząd Mery poinformował o prowadzonych rozmowach w sprawie nabycia pakietu kontrolnego spółki zajmującej się produkcja mebli. Na chwilę obecną ustalony został termin due diligence.

Mera nie informuje zakupem jakiej firmę jest zainteresowana, przekazała natomiast, że szacunkowa wartość jego przychodów ze sprzedaży za rok 2011 wyniosła 35 mln zł.

O rozpoczęciu nowego asortymentu poinformował także podmiot zależny od Mery -spółka Klona SA. Zgodnie z komunikatem Klon rozpoczął mebli z płyty klejonej. W ostatnim kwartale ubiegłego roku spółka wysłała do odbiorców ze Szwajcarii i Niemiec próbne partie wyrobów meblowych pochodzących z nowej linii produkcyjnej. Wyroby te zostały zaakceptowane przez odbiorców zarówno pod względem jakościowym, jak i materiałowym. Wstępne zamówienia szacowane są na ok. 50 tys. euro miesięcznie.

Klon planuje rozbudowę w kooperacji z odbiorcą niemieckim linii produkcyjnej o centra numerycznie sterowane i rozszerzenie produkcji o pełną paletę wyrobów.

Rozszerzenie produkcji ma pozwolić na zagospodarowanie produkowanej we własnym zakresie płyty klejonej, co umożliwi znaczne podniesienie rentowności tego segmentu działalności spółki.

Według raportu skonsolidowanego Mera SA za IV kwartał 2011r, miniony rok spółka zakończyła przychodami ze sprzedaży na poziomie 42,741 mln zł (2010: 30,730 mln zł). Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 6,958 mln zł (2010: 3,011 mln zł), a zysk netto 2,283 mln zł (2010: 4,066 mln zł). Rentowność EBITDA wzrosła do 21,28% wobec 16,92% w roku poprzednim.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz