/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Drewno na fali - Budma 2012 podsumowanie

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2012-02-16


"Drewno materiałem przyszłości - uwolnij swoją wyobraźnię" można powiedzieć parafrazując motto tegorocznych targów Budma: „Budownictwo przyszłości - uwolnij swoją wyobraźnię”. Największe targi budowlane w Europie Wschodniej Budma 2012 już za nami. Produkty z drewna dla budownictwa pokazały się z najlepszej strony.

Budma 2012 - Salon drewnaBudma 2012 - Salon drewnaFot. Drewno.pl

Tegoroczną, dwudziestą pierwszą, edycję Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA oraz odbywające się równolegle Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Drogowych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego BUMASZ, Centrum Budownictwa Sportowego CBS oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS odwiedziło ponad 50.000 specjalistów z branży budowlanej, a wśród nich przedstawiciele kluczowych grup zwiedzających – architektów, inżynierów budownictwa i rzemieślników, firm wykonawczych, inwestorów i przedstawicieli handlu. Wystawcy podkreślali w rozmowach szczególny wzrost liczby gości z zagranicy oraz architektów.
 
Relacja video z targów Budma 2012


Swoją ofertę na powierzchni przekraczającej 60000 m2 zaprezentowało łącznie ponad 1200 firm z 33 krajów. Ekspozycja i program wydarzeń skoncentrowane były na prezentacji najnowszych rozwiązań, tak by poznańskie targi budowlane odgrywały aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju budownictwa, będąc dla wystawców skuteczną platformą promocji ich innowacyjnych produktów, a dla zwiedzających największą i najbardziej komplementarną prezentacją budowlanych technologii jutra. W nurt ten doskonale wpisały się firmy oferujące produkty takie jak: drewno konstrukcyjne i domy  z drewna, drzewne materiały budowlane, stolarkę budowlaną: schody, podłogi oraz okna i drzwi (mimo braku w tym roku odbywających się w cyklu dwuletnim targów WinDoor-Tech), wyroby z drewna do ogrodu, drewno strugane i wiele innych. Bogaty wybór uzupełniły wyroby z kompozytów drzewnych WPC przeznaczonych do ogrodów, na tarasy oraz elewacje budynków. Nie zabrakło również pokazów pracy narzędzi ciesielskich, układania podłóg, czy montażu okien.

 
Podczas targów odbyły się Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy (organizatorem było Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy), Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy (organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy). Nie zabrakło też seminariów i konferencji poświęconych budownictwu drewnianemu i zastosowaniu materiałów i wyrobów  z drewna w budownictwie.
 

Nagrodzone stoisko firmy PfleidererNagrodzone stoisko firmy PfleidererFot. Drewno.pl


 
Jednym z laureatów nagrody Acanthus Aureus przyznawanej za przygotowaną ekspozycję została firma Pfleiderer. Jej tegoroczna prezentacja poświęcona była przede wszystkim nagrodzonej Złotym Medalem targów BUDMA 2011 płycie budowlanej MFP. Stoisko Pfleiderera miało formę symbolicznego "domu w budowie" demonstrującego szerokie możliwości wykorzystania MFP. - Ściany, dach, podłogi, elementy zabudowy, efektowna lada recepcyjna, a nawet meble i dekoracyjne kwietniki – wszystko to powstało przy wykorzystaniu tej drewnopochodnej płyty - powiedziała Ewa Rafalska, kierownik projektów marketingowych Pfleiderer Grajewo S.A. - Udało nam się skutecznie zwrócić uwagę odwiedzających nas gości na atuty płyty MFP.

Choć wśród wystawców tegorocznej Budmy nie było żadnej ze spółek grupy Vox, targi odwiedziła Anna Struk, Dyrektor Generalny sieci salonów Drzwi i podłogi VOX.
- Z roku na rok obserwuję jak Budma staje się wydarzeniem tracącym na znaczeniu - powiedziała. - Jeszcze kilka lat temu uczestnictwo w targach było niemal obowiązkowe dla firm z branży budowlanej i to nie tylko producentów, ale również dla przedsiębiorstw handlowych. Widać, że kryzys ostatnich lat skreślił Budmę w ramach cięcia kosztów z wielu budżetów. Alternatywnie natomiast firmy w tym samym czasie lub krótko po, w innym miejscu w Polsce, organizują spotkania dla najważniejszych klientów, pokazując swoje nowości i osiągnięcia.

Wprawdzie na tegorocznej Budmie nie zabrakło najważniejszych producentów drzwi czyli Pol-skone, DRE i Classen, okazało się to jednak niewystarczające, aby hala nr 3 – zwykle dedykowana producentom stolarki - wypełniła się drzwiami. Wyjątkowo dużą powierzchnię zajmowały natomiast stoiska prezentujące podłogi naturalne. Równie wiele firm przedstawiało ofertę tarasów i konglomeratów.

To co zwróciło moją uwagę, to hala prezentująca rozwiązania i programy dla architektów oraz generalnie dla budownictwa. Widać, że technologie internetowe są przyszłością, a świat zmierza w kierunku dostępności oferty w internecie. Tym bardziej potwierdza to fakt, że formuła targów zużywa się.
 

Nowoczesny warsztat ciesielski - pokazy pracy narzędzi dla cieśliNowoczesny warsztat ciesielski - pokazy pracy narzędzi dla cieśliFot. Drewno.pl


 
Inną ocenę na temat targów Budma mają przedstawiciele wystawiających się firm.

- Targi budowlane w Poznaniu to dla nas doskonała okazja do zaprezentowania naszych drzwi i okien, a w szczególności nowości jakie wprowadziliśmy do oferty w 2012 roku, dlatego tak wiele miejsca właśnie im poświęciliśmy na naszym stoisku. Bardzo nas cieszy tak pozytywne przyjęcie naszej premierowej kolekcji ASTRO. Otrzymaliśmy wiele pochlebnych opinii ze strony naszych partnerów handlowych i osób odwiedzających targi. - powiedział Sławomir Szulżyk, Dyrektor Handlowy w firmie POL-SKONE.

Firma IFTM Internorm w Poznaniu, która po raz pierwszy pokazała nowe, drewniano-aluminiowe okno HF 200 również pozytywnie ocenia targi. - Mieliśmy obawy co do tegorocznej Budmy. Sądziliśmy, że w związku z ogólnie pojętym kryzysem ruch będzie nieco słabszy. Okazało się, że jest wprost przeciwnie. Ruch jest bardzo duży, w niektórych momentach wręcz przeżywamy oblężenie, klientów jest mnóstwo - mówił Dariusz Olszewski, specjalista ds. sprzedaży IFTM Internorm.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA