/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Swedwood planuje budowę fabryki płyt klejonych

PAP

Autor: oprac. pks
Źródło: PAP
Data: 2012-02-07


Swedwood, spółka wchodząca w skład Grupy IKEA, planuje budowę fabryki płyt klejonych w Stalowej Woli (Podkarpackie).

Rozmowy na temat inwestycji prowadzi prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak - poinformowała PAP.

- Sądzę, że potrzebna są nam jeszcze dwa-trzy spotkania z inwestorem, na których ustalimy drobne szczegóły (...). Budżet miasta zyskałby na tej inwestycji, m.in. z podatków mniej więcej 3 mln zł rocznie - zaznaczył Szlęzak  w rozmowie z PAP. Marek Wróblewski z Swedwood potwierdził, że firma prowadzi negocjacje na temat ulokowania zakładu w Stalowej Woli, jednak zastrzegł, że nie może podać, kiedy firma podejmie ostateczne decyzje w tej sprawie.

Według opublikowanych informacji Swedwood zamierza wydzierżawić działkę o powierzchni ok. 30 hektarów zlokalizowaną na terenie tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W fabryce produkowane mają być płyty klejone z drewna sosnowego będące surowcem do produkcji mebli. Firma zainteresowana jest również sąsiednią działką, na której mógłby powstać zakład produkujący meble.

Jak powiedział prezydent Stalowej Woli w zakładzie produkcji płyt klejonych zatrudnienie znajdzie ok. 300 osób, jeśli powstanie fabryka mebli - kolejne 400.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Bredzenie

Jakie wpływy z podatków . SSE zwolni ich na 10 lat z podatków. Urząd pracy zadba o darmową siłę roboczą stażystów itp. Premier odwiedzi z gospodarską wizytą żeby pokazać jak powstają miejsca pracy w Polsce .I co dalej Polsko ? Korporacje zniszczą Polskę . A podatki w Szwajcarii pan Kamprad płaci jak by ktoś nie wiedział.

Adam [406]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-09 06:45:21

Zgłoś nadużycie

inwestycje [1]

Zobaczcie Panowie jakie firmy się rozwijają , ajakie zamykają. Które mają wsparcie i poparcie rządu i LP a które mają upaść . To jest polityka PO.

Alan [2]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-10 08:07:16

Zgłoś nadużycie

Wujek

No tak, bo jak rządził PIS i SLD to zagraniczne firmy były z kraju przepędzane:P

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-11 18:23:22

Zgłoś nadużycie

Nie , nie, nie

Wszystkie rządy olewały firmy drzewne tzw misie ( małe i średnie). Właściwie to niezależnie od rządów które rządziły, w lasach rządził PSL . Ale teraz co się robi to już naprawdę rozbój w biały dzień.

Adam [406]Odpowiedz na ten komentarz2012-02-12 16:44:05

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA