/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Tragedia w kanadyjskim tartaku

Hampton Affiliates

Autor: oprac. dja
Źródło: Hampton Affiliates
Data: 2012-01-29


20 stycznia doszło do tragicznego wypadku w tartaku Babine Forest Products znajdującym się w Burns Lake (Kolumbia Brytyjska / Kanada). W wyniku wybuchu dwie osoby zginęły, a 19 zostało rannych, spośród których jedenaście zostało hospitalizowanych głównie z powodu poparzeń.

Pożar kompletnie zniszczył kanadyjski tartak Babine Forest Products Pożar kompletnie zniszczył kanadyjski tartak Babine Forest Products Fot. GlobalBCTV

Wybuch zniszczył instalacje przeciwpożarowe, dlatego pożar jaki następnie wybuchł doszczętnie zniszczył tartak. Zarząd spółki szacuje straty na 100 mln USD.

W chwili wybuchu w zakładzie pracowało ok. 60 osób, w tym 37 osób w tartaku. Trwa śledztwo na temat przyczyn tragedii.

Tartak Babine Forest Products wchodzi w skład koncernu drzewnego Hampton Affiliates i specjalizuje się w przetarciu drewna iglastego. Głównym produktem jest tarcica konstrukcyjna. Zdolność produkcyjna zakładu to ponad 800.000 m3 tarcicy rocznie w trybie dwuzmianowym. W minionym roku zakład pracował na jedną zmianę siedem dni w tygodniu. Spółka zatrudnia ok. 250 osób.

Zarząd koncernu Hampton Affiliates  poinformował, że po zakończeniu śledztwa rozpoczną się prace związane z odbudową zakładu, które według wstępnych szacunków potrwają ok. 18 miesięcy. Zakład będzie mógł podjąć produkcję w 2014r.


Pożar w tartaku Babine Forest ProductsZniszczenia spowodowane wybuchem i pożarem w tartaku Babine Forest Products


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA