/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Södra przejmuje producenta parkietu Berg&Berg

Södra

Autor:
Źródło: Södra
Data: 2012-01-26


Szwedzki koncern Södra przejmuje producenta parkietu firmę Berg&Berg. Nowa spółka wejdzie w skład Grupy kapitałowej od pierwszego lutego b.r.

Parkiet dębowyParkiet dębowyFot. Mikael Dubois, Södra

Berg&Berg z siedzibą w Kallinge (Szwecja) zatrudnia ok. 90 pracowników i produkuje ponad 500 tys. m3 wysokiej jakości parkietu i podłóg trzywarstwowych rocznie. Obroty spółki sięgają ok. 14,7 mln euro w skali roku.

1 lutego br. Berg&Berg wejdzie w skład dywizji biznesowej Södra Interiör, która zajmuje się produkcją takich wyrobów jak listwy profilowane, panele, podłogi czy elementy dekoracji wnętrz.

Spółki współpracowały biznesowo już wcześniej, Södra była dostawcą materiałół dzrewnych wykorzystywanych w produkcji przez Berg&Berg.

- To przejęcie pozwoli dalej rozszerzać gamę produktów, które Södra Interiör oferuje swoim klientom  - mówi Urban Eriksson, CEO Södra Interiör. - Mamy duże możliwości wykorzystania efektu synergii, zarówno w krótkim, jak i długim okresie czasu, w takich obszarach jak marketing, logistyka i rozwój produktów - dodaje Eriksson.

Udziały w Berg&Berg sprzedało sześciu dotychczasowych włascicieli. Dwóch największych, Jan Söderberg i Ulf Palmberg, którzy wspólnie rozwijali firmę przez ostatnie dwie dekady, będzie dalej działać w przedsiębiorstwie.

Koncern Södra to spółdzielnia, której członkami jest 51 tysięcy właścicieli lasów, do których należy prawie połowa prywatnych lasów w południowej Szwecji oraz grupa przedsiębiorstw.

Działalność biznesowa Södra podzielona jest na cztery obszary: produkcja tarcicy i wyrobów struganych, produktów wyposażenia wnętrz, celulozy i biopaliw. W ostatnich latach Södra stała się również tak dużym producentem energii elektrycznej, że produkuje jej więcej niż zużywa.

Södra przejmuje producenta parkietu Berg&Berg (Zdjęcia: 2)

Parkiet dębowyUlf Palmberg i Jan Söderberg

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz