/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Okno dachowe zmieniające się w balkon, czyli innowacje na Budmie

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2012-01-20


Podczas targów Budma 2012 zaprezentowane zostanie nowatorskie, duże okno dachowe FGH-V Galeria firmy FAKRO, w którym otwarte skrzydła tworzą balkon.

Okno dachowe FGH-V potrafi zamienić sie w balkonOkno dachowe FGH-V potrafi zamienić sie w balkonFot. Fakro

Górne skrzydło uchylane jest płynnie aż do kąta 45°. Boczne barierki ochronne zintegrowane są z dolnym skrzydłem i wysuwają się podczas jego otwierania. W trakcie zamykania dolnego skrzydła, barierki okna balkonowego chowają się w oknie i nie są widoczne ponad połacią dachu.

Ukryte są pod oblachowaniem okna, przez co nie ulegają zabrudzeniu oraz nie zakłócają estetyki dachu. Po otwarciu balkonu barierki są zawsze suche i czyste co zapewnia długotrwałe, bezawaryjne użytkowanie. Obsługa okna odbywa się za pomocą klamki umieszczonej w dolnej części górnego skrzydła. Klamka jest zawsze w zasięgu ręki, dzięki czemu okno swobodnie można otwierać i zamykać. Dolne skrzydło jest wysuwane do przodu. Aby je zamknąć należy jedynie zwolnić blokady, znajdujące się przy barierkach na ościeżnicy.

Zarówno górne jak i dolne skrzydło standardowo wyposażone są w bezpieczny pakiet P2 z wewnętrzną szybą laminowaną oraz zewnętrzną szybą hartowaną z powłoką łatwozmywalną. Wewnątrz szyby laminowanej umieszczone są dwie warstwy foli PVB, a ewentualne rozbicie wewnętrznej szyby nie powoduje żadnego zagrożenia (kawałki szkła pozostają na folii). Okno FGH-V Galeria wykonane jest w innowacyjnym systemie wzmocnienia konstrukcji okna topSafe, przez co posiada podwyższoną odporność na włamanie. Okno ma automatyczny nawiewnik V40P zapewniający optymalną ilość świeżego powietrza w pomieszczeniu oraz oszczędność energii cieplnej. Zakres montażu w konstrukcji dachu bez ścianki kolankowej o nachyleniu 35–55°.

Innowacyjne okno Fakro prezentowane będzie w ramach projektu Strada di Architettura, którego zadaniem jest ułatwić dotarcie architektom i projektantom do innowacyjnych materiałów i unikalnych rozwiązań technologicznych budownictwa jutra.

Oprócz Fakro, w ramach projektu swoje produkty zaprezentują m.in. takie firmy jak:
- Pfleiderer - producent płyt drewnopochodnych,
- Konsbud - oferujący konstrukcji z drewna klejonego.
- Dako - producent okien i drzewi z PVC i drewna
- Praktyczny.eu - dystrybutor tarasów i elewacji z kompozytów drzewnych (WPC)
- G-U - producent okuć i rozwiązań do okien i drzwi.


Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma 2012 odbędą się w Poznaniu, w dniach 24-27 stycznia 2012 roku pod hasłem „Budownictwo przyszłości”.

Okno dachowe zmieniające się w balkon, czyli innowacje na Budmie (Zdjęcia: 2)

Okno dachowe FGH-V potrafi zamienić sie w balkonPlan ścieżki Strada di Architettura

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz