/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Gryfskand: Skarb Państwa sprzedał 6,76% kapitału spółki

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2012-01-19


Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że w dniu 19 stycznia 2012r. została podpisana umowa sprzedaży 70 udziałów Skarbu Państwa o wartości nominalnej 500,00 zł. każdy w spółce pod firmą GRYFSKAND Sp. z o.o. z siedzibą w Gryfinie.

Fot. Gryfskand

Nabywcą jest Handelsaktiebolaget Skandivaror z siedzibą w Szwecji, dotychczasowy udziałowiec Gryfskandu, który za kolejną transzę udziałów zapłacił ok. 3,936 mln. zł, czyli ponad 56 tys zł. za jeden udział.

Zbycie akcji ww. spółki nastąpiło na podstawie na podstawie art. 33 ust. 5.2 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996r. o komercjalizacji i prywatyzacji w trybie realizacji prawa pierwszeństwa, na co uzyskana została zgoda Rady Ministrów.

Gryfskand ma długie tradycje w branży związanej z produkcją węgla drzewnego. Jej historia sięga roku 1905. Dziś firma jest jednym z największych światowych producentów węgla drzewnego na rynek konsumencki. Trzy główne obszary działalności spółki to: produkcja węgla drzewnego i brykietów, technologie ochrony środowiska (produkcja węgla aktywnego) oraz biopaliwa (pelet drzewny).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz