/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Classen i Välinge dogadały się w sprawie licencji na złącza paneli podłogowych

Autor: oprac. dja
Źródło: Välinge
Data: 2012-01-15


Classen i Välinge zawarły ponowne porozumienie w sprawie wzajemnego licencjonowania opatentowanych złącz paneli podłogowych (tzw. połączeń typu "click").

Panowie Loebel i Hannig z firmy Classen oraz Håkansson i Nygren z Välinge celebrują podpisanie umowy.Panowie Loebel i Hannig z firmy Classen oraz Håkansson i Nygren z Välinge celebrują podpisanie umowy.Fot. Välinge

Porozumienie kończy trwający dwa lata spór, dotyczący udzielania licencji na złącza firmom trzecim.

W latach 2005-2007, po serii wzajemnych pozwów, firmy produkujące panele podłogowe laminowane i z drewna litego toczyły spory sądowe dotyczące praw do patentów na złącza bezklejowe, które zrewolucjonizowały rynek.

W 2008r. Classen i Välinge zawarły porozumienie o licencjonowaniu krzyżowy dla swoich rozwiązań. W grudniu 2009 Classen wypowiedział umowę ze względu na brak zgody co do licencji udzielanych innym firmom.

Obecnie strony zgodziły się, że to firma Välinge będzie jako jedyna wydawała licencje na korzystanie z patentów obu firm.

Na rynku rozwiązanie Välinge znane jest pod nazwą 5G, natomiast Classena jako Megaloc System.

Na początku stycznia br. o wdrożeniu do swoich produktów systemu opracowanego przez Välinge - 5Gs - poinformował Barlinek.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz