/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Bezrobotni będą pracować w lesie

Lasy Państwowe

Autor: Grażyna Wolska
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-01-14


Nadleśnictwo Sarbia (RDLP w Pile) włączyło się w realizację przedsięwzięcia mającego na celu pomoc długotrwale bezrobotnych mieszkańcom powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. 12 stycznia przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych, zakładów usług leśnych oraz nadleśnictwa podpisali porozumienie, na mocy którego członkowie spółdzielni socjalnych znajdą zatrudnienie przy wykonywaniu prac leśnych.

Fot. Lasy Państwowe

Pracownicy spółdzielni, jako podwykonawcy zakładów usług leśnych, będą wykonywać prace przy wieszaniu i czyszczeniu budek lęgowych dla ptaków, porządkowaniu pasów przeciwpożarowych, zalesieniach i odnowieniach oraz pielęgnacji upraw leśnych.

- Bezrobotni chcą zmienić swój los i my chcemy im w tym pomóc. Chodzi jednak o aktywne formy pomocy, dzięki którym ponownie zaistnieją na rynku pracy
– powiedział Zbysław Ryszewski dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile – Na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego bezrobocie sięga 13 proc. i jest jednym z najwyższych w Wielkopolsce. Zaproponowałem więc, aby także inne nadleśnictwa z terenu powiatu rozważyły możliwość włączenia się do pomocy w ramach partnerstwa społecznego - dodał.

- Bezrobotni ze spółdzielni są zdeterminowani, aby podjąć pracę – zapewnił Stefan Wawrzyniak prezes Fundacji „Gębiczyn”. – Dzięki dofinansowaniu projektu przez urząd pracy posiadają też odpowiedni sprzęt. Zdają sobie sprawę z tego, że praca w lesie jest trudna, ponieważ niektórzy z nich już wcześniej pracowali.

Duża rola w projekcie partnerstwa społecznego przypadnie przedsiębiorcom leśnym, którzy będą przyuczać bezrobotnych i bezpośrednio koordynować ich pracę w lesie. Szefowie konsorcjów zakładów usług leśnych „Las” i „Sosna” podkreślali, że decyzję o włączeniu się do przedsięwzięcia podjęli ze względu na jego szczytny cel, jakim jest pomoc bezrobotnym.

Liczba wyświetleń: 1709


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA