/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Stora Enso ma kredyt na inwestycję w Ostrołęce

Stora Enso

Autor: oprac. dja
Źródło: Stora Enso
Data: 2012-01-08


Stora Enso poinformowała o podpisaniu umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na kwotę 150 mln euro. Środki z kredytu przeznaczone są na finansowanie inwestycji w zakładzie zlokalizowanym w Ostrołęce.

Zakład w OstrołęceZakład w OstrołęceFot. Stora Enso

W ramach inwestycji wartej 285 mln zł powstanie nowa linia produkcyjna tektury falistej przeznaczonej do produkcji opakowań. Nowy ciąg technologiczny zastąpi obecną maszynę papierniczą PM2. Zakończenie projektu planowane jest na pierwszy kwartał 2013r.

- Inwestycja w Ostrołęce wzmocni naszą pozycję konkurencyjną w branży opakowań z tektury falistej na rozwijających się rynkach Europy Środkowej i Wschodniej i jest kolejnym krokiem w budowaniu trwałego i dochodowego wzrostu Grupy
- powiedział Mats Nordlander, Wiceprezes Wykonawczy Obszaru Biznesowego Opakowania.

Grupa Stora Enso posiada 20 zakładów produkujących opakowania z tektury falistej zlokalizowane w Finlandii, Szwecji, Rosji, Polsce, na Węgrzech i w Krajach Nadbałtyckich. Ich łączna zdolność produkcyjna to 1.3 mld m2 opakowań z tektury falistej.

Roczna zdolność produkcyjna zakładu w Ostrołęce (należącego do segmentu Stora Enso Opakowania Przemysłowe) to ok. 270.000 ton tektury i papieru opakowaniowego. Roczna zdolność produkcyjna nowej maszyny wynosić będzie ok. 455.000 ton tektury.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz