/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Polska Meblami Stoi - projekt szkoleniowy skierowany do nauczycieli zawodu

Autor: oprac. dja
Źródło: Stowarzyszenie REFA Wielkopolska
Data: 2012-01-08


Stowarzyszenie REFA Wielkopolska realizuje Projekt "Polska meblami stoi". Projekt skierowany do nauczycieli i instruktorów zawodów związanych z przemysłem meblarskim uzyskał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej i współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Polska Meblami StoiPolska Meblami Stoi

Stowarzyszenie REFA Wielkopolska zaprasza nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów zawodu pracujących w szkołach ponadgimnazjalnych w całej Polsce, kształcących  kadry dla przemysłu meblarskiego i obszarów z nim powiązanych (stolarz, tapicer, technolog drewna, lakiernik, logistyk, operator maszyn, sprzedawca) do udziału w projekcie, którego celem jest poszerzenia wiedzy i podniesienia kwalifikacji zawodowych nauczycieli i instruktorów poprzez profesjonalne szkolenia i kontakt z renomowanymi firmami działającymi w branży meblarskiej.

Program szkoleń to efekt pracy zespołu ekspertów, w którego skład wchodzą praktycy branży meblarskiej, specjaliści w dziedzinie pedagogiki i prowadzenia szkoleń oraz nauczyciele zawodu. Zakres programowy dotyczy (do wyboru) dziewięciu tematów z dwóch obszarów:
- Technika (wzornictwo i konstrukcja / technologia / maszyny i urządzenia)
- Organizacja (zarządzanie procesami / normowanie czasu pracy / analiza czasu pracy / planowanie produkcji / planowanie zasobów - zdolności produkcyjne / planowanie zasobów – gospodarka materiałowa)

Projekt składa się z części szkoleniowej - obejmującej 24 godziny z jednego wybranego tematu oraz praktycznej - obejmującej 80 godzin i realizowanej w czołowych firmach z branży meblarskiej.

Szkolenia będą realizowane z wykorzystaniem modułów szkoleniowych opracowanych zgodnie z koncepcją Międzynarodowej Organizacji Pracy: Modules of Employable Skills.  

Projekt realizowany jest wg zasady równości kobiet i mężczyzn. Udział nauczycieli i instruktorów w projekcie jest bezpłatny (plus możliwość zwrotu kosztów).

Projekt "Polska meblami stoi" UDA.POKL.03.04.03-00-005/11-00
Czas realizacji: 01.10.2011 – 31.12.2013
Liczba uczestników: 250 (70K/180M)

Stowarzyszenie REFA Wielkopolska zaprasza do udziału w projekcie nauczycieli i instruktorów, a do współpracy dyrektorów szkół oraz firmy z branży meblarskiej.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej projektu: www.edu.refa.poznan.pl.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA