/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nie ma chętnych na Meble Emilia

MSP

Autor: pks
Źródło: MSP
Data: 2011-12-22


Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że w przetargu publicznym, którego przedmiotem było nabycie 221.000 udziałów stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki Meble Emilia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie nie wpłynęła żadna oferta.

Fot. Meble Emilia

Spółka prowadzi działalność w dwóch obszarach: sprzedaż detaliczna mebli oraz wynajem powierzchni magazynowych i biurowych. Meble Emilia to obecnie największa sieć meblowa regionu warszawskiego do której należy 13 salonów o łącznej powierzchni 17,5 tys. m2 zlokalizowanych głównie w Warszawie oraz w miastach sąsiednich, z czego 9 obiektów jest własnością spółki. Firma współpracuje z kilkudziesięcioma dostawcami, w tym z największymi polskimi i zagranicznymi producentami mebli takimi jak np.: Wójcik Fabryka Mebli, Beskidzkie Fabryki Mebli, BRW Sofa, Forte Fabryki Mebli, HF Helvetia Furniture, HM Helvetia Wieruszów, P.U.H. Signal, Libro, Merita,  Nowy Styl.  

Dodatkowo Meble Emilia posiada: 5 obiektów magazynowych zlokalizowanych w Warszawie, 2 budynki biurowe z przeznaczeniem pod wynajem, 6 lokali użytkowych i pawilonów handlowych również z przeznaczeniem do wynajęcia (zlokalizowanych w Warszawie oraz w Grodzisku Mazowieckim, Konstancinie Jeziornej, Pruszkowie i Wołominie) oraz dom wczasowy w Polanicy Zdroju. Spółka zatrudnia ok. 170 pracowników.

Skarb Państwa posiada 100% udziałów spółki. 85% przeznaczone jest do sprzedaży w ramach procedur prywatyzacyjnych, pozostałe 15% udziałów, zgodnie z ustawą o komercjalizacji i prywatyzacji, zostanie nieodpłatnie udostępnione uprawnionym pracownikom.

W 2010r. Meble Emilia osiągnęła przychody w wysokości 50,093 mln zł (2009: 54,229 mln zł) i zanotowała stratę netto w wysokości 1,617 mln zł (2009: zysk 1 tys. zł. Dla porównania w 2009r. sprzedaż wyniosła 66,985 mln zł a zysk netto 3,301 mln zł.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz