/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Spotkanie dyrektora RDLP w Łodzi z przedstawicielami sektora usług leśnych

Lasy Państwowe

Autor: Hanna Bednarek-Kolasińska
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-12-15


Siedziba Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi gościła członków Koła Regionalnego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych w Łodzi oraz przedsiębiorców leśnych działających na terenie RDLP w Łodzi.

Spotkanie dyrektora RDLP w Łodzi z przedstawicielami sektora usług leśnychSpotkanie dyrektora RDLP w Łodzi z przedstawicielami sektora usług leśnychFot. Lasy Państwowe

Wśród uczestników spotkania znaleźli się członkowie Stałej Komisji ds. współpracy z firmami usługowymi oraz ich zinstytucjonalizowanych przedstawicieli.
 
Podczas spotkania zaprezentowano rynek sektora usług leśnych. Omówiono kształtowanie się stawek jednostkowych za wykonanie usług leśnych w zakresie gospodarki leśnej w minionym okresie, w jednostkach RDLP w Łodzi. Przeanalizowano stan zaawansowania procedur udzielania zamówień publicznych na usługi leśne w 2012r. i w okresie późniejszym.

Prowadzący przedstawili plan rzeczowo-finansowy RDLP w Łodzi w zakresie usług leśnych na 2012r. a także sytuację na rynku drzewnym. Na spotkaniu omówiono również zagadnienie związane z wprowadzaniem w jednostkach RDLP w Łodzi poleceń zawartych w Zarządzeniu nr 36 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie współpracy jednostek organizacyjnych LP z sektorem usług leśnych.
 
Podczas owocnej dyskusji poruszano tematy związane ze wzrostem stawek za wykonanie usług leśnych, wyjaśniając założenia Lasów Państwowych 10-procentowego wzrostu stawek w prowizorium planu finansowo-gospodarczego 2012r. w stosunku do roku 2011.

Dyskutowano na temat waloryzacji umów wieloletnich. Poruszono temat dotyczący możliwości ograniczenia ilości wyrabianych sortymentów oraz dostosowanie ich długości do obecnie stosowanych maszyn i urządzeń technicznych. Omówiono temat udostępniania przez firmy usługowe innym firmom prawa dysponowania wiedzą i doświadczeniem oraz potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia. Przedstawiono zagadnienie wprowadzania certyfikacji do sektora firm leśnych mającej za zadanie podnieść ich rentowność.
 
Prowadzący spotkanie Pan Tadeusz Baryła, Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych RDLP w Łodzi, podziękował obecnym na spotkaniu przedstawicielom firm usługowych za dotychczasową dobrą współpracę. Zapewnił jednocześnie, że ze strony RDLP w Łodzi podjęte zostaną wszelkie możliwe czynności, aby współpraca ta nadal dobrze się układała.

Spotkanie dyrektora RDLP w Łodzi z przedstawicielami sektora usług leśnych (Zdjęcia: 2)

Spotkanie dyrektora RDLP w Łodzi z przedstawicielami sektora usług leśnychSpotkanie dyrektora RDLP w Łodzi z przedstawicielami sektora usług leśnych

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

10% [8]

szkoda ,że RDLP zapomniała o ile % w stosunku do roku ubiegłego wzrosła cena sprzedawanego przez nich drewna.

drukarz [2]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-19 18:20:43

Zgłoś nadużycie

A kto ją podbił?

Tadeusz Baryła?
No jasne że nie!

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-20 22:50:08

Zgłoś nadużycie

A co to ma do rzeczy ?

Najgorzej jak się nie ma nic do powiedzenia , a chce sie brylować ......

turkuć podjadek [45]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-20 23:06:28

Zgłoś nadużycie

Wujku gamoniu....

Teraz jesteś oburzony że na e-drewnie ludzie podbijają cenę (bo chcą kupić drewno), przecież jesteś zwolennikiem e-drewna i nie powinno cię to dziwić. Więc o co ci naprawde chodzi???

niepokorny [241]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-22 16:29:18

Zgłoś nadużycie

Prosty człowieku...

Ucz się czytać ze zrozumieniem!

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2012-01-03 22:58:51

Zgłoś nadużycie

Albo przestań zaśmiecac

....swoimi mądrosciami to forum, albo zacznij odpowiadać , dyskutować merytorycznie!

***

Post edytowany przez Administratora>

turkuć podjadek [45]Odpowiedz na ten komentarz2012-01-05 23:18:41

Zgłoś nadużycie

Wujku gamoniu ***

lepiej ty naucz się logicznie formułować swoje myśli i wyrażać je na forum, raz jesteś za e- drewnem jako jedyną słuszną formą zakupu drewna, a później dziwisz się że ludzie podbijają ceny bo chcą coś robić. No chyba że co wątek zmieniasz pogląd. Ciekawe tak naprawdę czym się zajmujesz poza biciem piany na stronę LP, bo chyba ani jednej złotówki nie wydałeś na swój własny rachunek.

Post edytowany przez Administratora>

niepokorny [241]Odpowiedz na ten komentarz2012-01-06 09:04:43

Zgłoś nadużycie

Czy ja się dziwie?

Tylko takim typom co obrażają innych, bo mają problemy ze sobą.
Gdyby nie e-drewno to taki typ jak kolega nigdy by drewna nie kupił, bo pewnie nikt, by z takim pieniaczem nie rozmawiał:)

Wyluzuj człowieku bo padniesz przed monitorem.

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2012-01-08 20:33:32

Zgłoś nadużycie

wujku gamoniu

dopiekłeś mi do żywego normalnie chyba się nie otrząsnę z tego no ja wiem przez sek.

niepokorny [241]Odpowiedz na ten komentarz2012-01-10 17:20:49

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz