/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Branża meblarska powyżej oczekiwań

B+R Studio

Autor: Anna Rumocka, opr. red
Źródło: B+R Studio
Data: 2011-12-13


Branża meblarska ciągle skutecznie się broni przed kryzysem. W ostatnich miesiącach roku nastąpił wzrost wykorzystania zdolności produkcyjnych polskich fabryk mebli.

Hala produkcyjna fabryki mebli łazienkowych ORiSTOHala produkcyjna fabryki mebli łazienkowych ORiSTOFot. ORiSTO

Na początku IV kwartału 2011 roku wykorzystanie mocy produkcyjnych w zakładach branży meblarskiej sięgnęło 78%. Wynik ten stanowi 10% wzrost w porównaniu do deklaracji składanych przez przedsiębiorców na początku  III kwartału. Chociaż w porównaniu do IV kwartału roku ubiegłego poziom wykorzystania zdolności produkcyjnych jest o 2% niższy, to uwzględniając dane o wolumenie produkcji należy stwierdzić, że moc produkcyjna w ujęciu bezwzględnym wzrosła.

Dobre wyniki branży, pomimo dobiegających informacji o ciągle utrudniającym życie kryzysie, pozwalają optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Nie zanosi się na ograniczenie produkcji mebli w Polsce, a wręcz przeciwnie należy podkreślić, że produkcja ta stale się zwiększa.

Wzrost produkcji świadczy o tym, że zdecydowana liczba uczestników rynku powinna być zadowolona z osiągniętych wyników sprzedaży. Dobry nastrój psuje budzący niepokój przedsiębiorców wzrost cen drewna i innych kosztów takich jak energia, paliwa czy importowanych surowców do produkcji, które  przekładają się na spadek rentowności.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz