/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Klon obniżył prognozę zysku

Klon

Autor: dja
Źródło: Klon
Data: 2011-12-12


Producent płyt klejonych, spółka Klon SA, poinformowała o z skorygowaniu prognozy zysku na rok 2011.

Kurs akcji Klon SA na NewConnectKurs akcji Klon SA na NewConnectFot. GPW

Zarząd spółki w maju br. prognozował osiągnięcie w 2011r. przychodów ze sprzedaży na poziomie 13,250 mln zł, zysku z działalności operacyjnej w wysokości 1,600 mln zł oraz zysku netto 1,130 mln zł.

Na podstawie analizy aktualnego stanu zaawansowania realizacji planów oraz przewidywań dotyczących najbliższej przyszłości zarząd spółki obniżył poziom spodziewanego na koniec roku zysku do kwoty 700 tys. zł. Według skorygowanej prognozy spadnie również zysk operacyjny do poziomu 1,3 mln zł, za to wzrośnie sprzedaż do 14,5 mln zł.

Pozyskany w ramach pierwszej emisji kapitał został zdaniem zarządu efektywnie wykorzystany, co przełoży się na większy od planowanego wzrost sprzedaży.

Klon SA zakładał w tym roku kolejną emisję akcji, z której chciał uzyskać 2 mln zł. Niestety sytuacja makroekonomiczna na rynkach finansowych uniemożliwiła te plany i spółka musiała posiłkować się kapitałem dłużnym. Pozyskanie obcego kapitału spowodowało dodatkowe koszty finansowe w wysokości około 300 tys. zł (odsetki od kredytów oraz różnice kursowe) co bezpośrednio wpłynęło na poziom osiągniętego zysku.

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na obniżenie wyniku operacyjnego są, związane z opóźnieniem finansowania, zmiany w planowanym poziomie i strukturze zapasów tarcicy. W stosunku do założeń mniejszy jest poziom zapasów oraz nastąpiła konieczność sprzedaży w okresie letnim tarcicy wysokogatunkowej co wpłynęło niekorzystnie na rentowność sprzedaży.

Klon SA jest spółką zależną producenta schodów Mera SA.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz