/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Metsä Tissue zakończy działalność w Konstancinie

Metsä Tissue

Autor: Mariusz Jędrzejewski
Źródło: Metsä Tissue
Data: 2011-12-05


Należąca do Grupy Metsäliitto firma Metsä Tissue – czołowy producent papierów higienicznych oraz papierowych wyrobów do pieczenia i przyrządzania potraw w Europie, zdecydowała o zakończeniu produkcji oraz działalności przetwórczej i związanej z łańcuchem dostaw w Konstancinie-Jeziornie w pobliżu Warszawy. Zakończenie działań nastąpi w kwietniu 2012 roku.

Metsä Tissue dokonała wnikliwej analizy trzech alternatywnych scenariuszy przyszłego wykorzystania terenu w Konstancinie-Jeziornie, o których firma poinformowała już w maju 2010 roku. Dotyczyły one działalności przetwórczej i logistycznej, wyłącznie logistycznej lub zmiany zagospodarowania terenów pod zabudowę mieszkaniową. Metsä Tissue potwierdziła dziś, że działania produkcyjne na terenie fabryki zostaną zakończone w kwietniu 2012 roku, a dwie pozostałe opcje poddane zostaną dalszej analizie.

Już w maju 2010 roku Metsä Tissue zapowiedziała planowane najpóźniej do końca 2012 roku wyłączenie maszyny papierniczej. - Poinformowaliśmy o naszych planach wcześnie, aby wszystkie zainteresowane strony, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz firmy, mogły przygotować się na nadchodzące zmiany - mówi Hannu Kottonen, prezes Grupy Metsä Tissue.

- Ponieważ możemy świadczyć usługi dla naszych klientów z Polski oraz regionu Europy Środkowej i Wschodniej w oparciu o inne fabryki znajdujące się w Polsce, na Słowacji, w Niemczech oraz w krajach skandynawskich, po rozważeniu możliwych opcji, nasza decyzja  okazała się jedyną zasadną, choć nie była łatwa. Konsekwencje zakończenia działalności w Konstancinie-Jeziornie dotkną nawet 140 pracowników - mówi Kottonen. Firma rozpoczyna w trybie natychmiastowym procedurę rozmów z przedstawicielami pracowników firmy.

- Powodem podjęcia decyzji o zakończeniu działalności w Konstancinie-Jeziornie jest m.in. przestarzała infrastruktura, której modernizacja wymagałaby znacznych krótko- i długoterminowych nakładów inwestycyjnych. Byłyby one nieefektywne dla firmy - komentuje Lars Warvne, wiceprezes Grupy Metsä Tissue ds. technologii i działalności operacyjnej.

Od momentu przekazania pierwszych informacji na temat planów firmy w maju 2010 roku, Metsä Tissue intensywnie pracowała w porozumieniu z lokalnymi władzami nad znalezieniem najkorzystniejszych rozwiązań, które zminimalizowałyby wpływ zakończenia produkcji w Konstancinie-Jeziornie na lokalną infrastrukturę. Przedstawiciele Metsä Tissue prowadzili rozmowy z lokalnymi władzami na temat  alternatywnych scenariuszy przyszłości terenów należących do firmy. Opcja zmiany zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo mieszkaniowe mogłaby się przyczynić do powstania atrakcyjnych terenów mieszkaniowych w pobliżu Warszawy. Na tym etapie firma wciąż pozostawia kwestię alternatywnych scenariuszy przyszłego wykorzystania terenu otwartą.

W ramach programu rozwoju Metsä Tissue przedstawionego w maju 2010 roku firma będzie rozwijać swoje zakłady w Krapkowicach, w południowej Polsce. Celem podejmowanych działań jest zwiększenie zdolności produkcyjnej, wzbogacenie oferty marek, produktów i usług. Wdrożenie planu, którego częścią jest zakończenie działalności w Konstancinie-Jeziornie,  korzystnie wpłynie na wydajność i dalszy zrównoważony rozwój, dzięki którym firma pozostanie długotrwałym i wiarygodnym partnerem dla swoich klientów.

Metsä Tissue jest czołowym dostawcą papierów higienicznych dla gospodarstw domowych i klientów instytucjonalnych w Europie. Jest również światowym liderem w produkcji papierowych wyrobów do pieczenia i przyrządzania potraw. Główne marki Metsä Tissue to Lambi, Serla, Mola, Tento, Katrin, Fasana oraz SAGA. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Finlandii, Niemczech, Polsce, Rosji, Słowacji i Szwecji. Metsä Tissue zatrudnia około 3200 osób, a jej przychody w 2010r. wyniosły 940 milionów euro. Metsä Tissue należy do Grupy Metsäliitto.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz