/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

RDLP w Białymstoku z certyfikatem PEFC

Lasy Państwowe

Autor: Jarosław Krawczyk
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-12-04


Wszystkie nadleśnictwa podlegające Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku otrzymały certyfikat PEFC. Potwierdza on, że leśnicy gospodarują w białostockich lasach w sposób zrównoważony.

Wręczenie certyfiaktu PEFC Wręczenie certyfiaktu PEFC Fot. Lasy Państwowe

Wręczenie certyfikatu odbyło się 1 grudnia 2011r. w ośrodku Lasów Państwowych w Malinówce koło Ełku. Certyfikat wręczył Dariusz Kozłowski, dyrektor białostockiego oddziału Urzędu Dozoru Technicznego, który przeprowadził w tym roku audyt w nadleśnictwach wchodzących w skład RDLP w Białymstoku. Sprawdzano zgodność prowadzonej gospodarki leśnej z przepisami krajowymi oraz międzynarodowymi.

Po przeprowadzeniu audytu Urząd Dozoru Technicznego, opierając się na standardach i kryteriach rady PEFC Polska, stwierdził, że nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji LP w Białymstoku stosowały zasady i metody zapewniające trwałe i zrównoważone gospodarowanie zasobami leśnymi, czyli:
- zwiększały powierzchnię i zasoby leśne,
- utrzymywały trwałość i zdrowotność lasów,
- chroniły rodzimą przyrodę,
- przestrzegały praw pracowników i lokalnej społeczności.

- Z satysfakcją przyjmuję, że certyfikat jest uznaniem proekologicznie prowadzonej gospodarki leśnej  w całej RDLP, a więc i w nadleśnictwach w Puszczy Białowieskiej
- powiedział Ryszard Ziemblicki, dyrektor RDLP w Białymstoku.

Certyfikat PEFC, który otrzymała RDLP w Białymstoku, to czwarty taki dokument w Polsce przyznany regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych. Wcześniej uzyskały go regionalne dyrekcje LP: w Radomiu, Warszawie i Olsztynie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz