/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nowe inwestycje w Baruth

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2011-11-29


Kryzys nie wpływa na nowe inwestycje w niemieckim klastrze drzewnym zlokalizowanym w Baruth niedaleko Berlina.

Zakład produkcji paneli laminowanych Classen w BaruthZakład produkcji paneli laminowanych Classen w BaruthFot. Classen

Firma Classen poinformowała, że w przyszłym roku, dzięki uruchomieniu siódmego ciągu produkcyjnego, tygodniowa produkcja podłóg laminowanych w zakładzie Baruth wzrośnie do 1,4 mln m2. Rozbudowa zakładu związana jest z rosnącym zapotrzebowaniem rynku, zwłaszcza eksportowego, na który trafia ok. 80% produkcji fabryki.

Nowa linia, to druga w zakładzie instalacja umożliwiająca produkcję w technologii LLT light (Liquid Laminate Technology). Pierwsza linia tego typu rozpoczeła pracę na początku 2011r.

Równolegle prowadzona jest inwestycja związana z budową drugiej linii do profilowania płyt. Łączne nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 9 mln euro. W związku z rozbudową zakładu zwiększone zostanie zatrudnienie o ok. 40-50 osób. Obecnie w fabryce Classen w Baruth pracuje ok. 450 osób.

Zakład produkcyjny Pfleiderer w BaruthZakład produkcyjny Pfleiderer w BaruthFot. Pfleiderer

O nowych inwestycjach w Baruth poinformowała również firma Pfleiderer. W zakładzie, który produkuje obecnie cienkie płyty HDF (odbiorcą jest między innymi fabryka Classen), kosztem 4 mln uruchomiona zostanie produkcja płyt MDF. Zgodnie z zapowiedziami oferta produkcyjna obejmie grube płyty MDF, płyty MDF przeznaczone do głębokiego frezowania oraz płyty MDF farbowane na czarno (barwa zachowana będzie na całym przekroju płyty). Inwestycja związana jest między innymi z przejęciem przez zakład Pfleiderer w Baruth klientów likwidowanej fabryki w Nidda (Niemcy).

Klaster w Baruth powstał na przełomie wieku wokół tartaku "giganta" należącego do Klenk Holz AG. W krótkim czasie obok tartaku powstała fabryka płyt drewnopochodnych wybudowana wspólnie przez firmy Kunz i Classen (obecnie zakład należy do grupy Pfleiderer), a w 2006r., po rozstaniu z firmą Kunz, Classen uruchomił własny zakład produkcji płyt MDF i podłóg laminowanych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Europejskie Kołchozy

Firma gigant wybudowana z pieniędzy Europejskich 3 x ratowana przez Angelę milonową( ok 200 mln Euro ) pomocą. Nikt z nimi nie wygra .Będą doić podatników że aż strach . Gigantomania jak Cesarstwo Rzymskie ? Kolos na glinianych nogach. Zasypują tarcicą Polskę i inne kraje.Niby tacy konkurencyjni.

Adam [415]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-29 08:39:46

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA