/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Katowice: Pożar zakładu produkującego ściółkę dla zwierząt

Autor: oprac. pks
Źródło: KW PSP w Katowicach
Data: 2011-11-28


24 listopada w Katowicach miał miejsce pożar zakładu produkującego z trocin ściółkę do hodowli zwierząt.

Katowice: Pożar zakładu produkującego ściółkę dla zwierzątKatowice: Pożar zakładu produkującego ściółkę dla zwierzątFot. KW PSP w Katowicach

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem jest objęta cała hala produkcyjna.

Kilkugodzinne działania strażaków polegały na obronie sąsiadujących z zakładem budynków mieszkalnych oraz akcji gaszenia ognia w hali produkcyjnej. Podczas akcji podano w sumie 7 prądów gaśniczych. Łącznie akcji gaśniczej uczestniczyło 21 zastępów straży pożarnej.

Po ugaszeniu pożaru na miejsce akcji zadysponowano koparko-ładowarkę w celu wywiezienia nadpalonych trocin z hali w wyznaczone bezpieczne miejsce.

Strażacy musieli dokonać rozbiórki nadpalonego dachu budynku mieszkalnego oraz blaszanego ogrodzenia w celu umożliwienia wprowadzenia do akcji koparko-ładowarki, która usunęła około 600 m3 trocin.

W wyniku pożaru spaleniu uległo 6 maszyn znajdujących się w hali, pomieszczenie socjalne, pomieszczenie kotłowni oraz 30 m3 trocin oraz gotowego produktu - ściółki dla zwierząt, uszkodzona została cała hala produkcyjna.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz