/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

NEW VISON OF THE LOFT - międzynarodowy konkurs dla architektów

Fakro

Autor:
Źródło: Fakro
Data: 2011-11-21


NEW VISON OF THE LOFT to hasło kolejnej, trzeciej już edycji organizowanego przez FAKRO konkursu dla architektów z całego świata. to hasło kolejnej, trzeciej już edycji organizowanego przez FAKRO konkursu dla architektów z całego świata.

Konkursowe zadanie polega na stworzeniu wizualizacji architektonicznej koncepcji poddasza, z wykorzystaniem dowolnych produktów FAKRO, w tym obowiązkowo m. in. dwóch okien FDY-V U3 Duet proSky oraz jednego okna FGH-V P2 Galeria. Zaprojektowana przestrzeń ma być pełna światła i kreatywnych rozwiązań przyjaznych człowiekowi.

Konkursowe prace zostaną ocenione przez jury w skład którego wejdą architekci o międzynarodowej sławie. Konkurs organizowany jest przy współudziale czasopisma A10 New European Architekture, pisma, które przedstawia nowe i planowane rozwiązania architektoniczne w krajach europejskich. Autorzy trzech najlepszych projektów otrzymają nagrody pieniężne. Na najwyższe oceny mogą liczyć projekty niekonwencjonalne, innowacyjne, w pełni twórcze i artystyczne.

Konkurs dla architektów to doskonała forma promocji produktów FAKRO w międzynarodowym środowisku architektów całego świata. Pierwsze, dwie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Swoje prace nadesłali architekci ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Panamy, z Japonii oraz z tak egzotycznych zakątków świata jak Zimbabwe, Indonezja, Argentyna czy Australia.

Laureatów tegorocznego konkursu poznamy w marcu przyszłego roku.

NEW VISON OF THE LOFT - międzynarodowy konkurs dla architektów (Zdjęcia: 3)

Porous House - projekt Jun Shibata nagrodzony w pierwszej edycji konkursuUros Micic, Ivana Mitrowic oraz Igor Stegic to troje młodych architektów z Serbii, którzy otrzymali główną nagrodę w drugiej edycji konkursu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Nowoczesne i ciekawe.

Po latach fatalizmu w branży drzewnej szczególnie w architekturze gdzie Architekci szablonowo w najprostszy możliwy sposób projektują domy i mieszkania z betonu ,styropianu i gipsu może wreszcie wejdziemy w alternatywny świat budowania i wykańczania domów i mieszkań.
Niestety nie mamy żadnej poważnej profesjonalnej instytucji promującej drewno,to co mamy to jeszcze długo nie będzie tym czego potrzebuje branża drzewna.Nie trzeba wspominać o jakości itp.

Adam [101]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-22 12:44:52

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA