/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

MSP ogłosiło kolejny przetarg na udziały FOD Bydgoszcz

FOD

Autor: oprac. dja
Źródło: FOD
Data: 2011-11-19


Zaproszenie do przetargu publicznego na nabycie udziałów spółki Fabryka Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy Termin składania ofert upływa w dniu 21 grudnia 2011 r. o godzinie 14:00 czasu urzędowego w Polsce.

Fabryka Obrabiarek do DrewnaFabryka Obrabiarek do DrewnaFot. MSP

Przedmiotem przetargu jest 81600 udziałów, stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki o wartości nominalnej 50 zł każdy. Pozostałe 15% udziałów przysługuje nieodpłatnie pracownikom FOD w ramach premii prywatyzacyjnej.

Cena wywoławcza ustalona została na 147 zł za jeden udział.

To kolejna próba prywatyzacji spółki. Od grudnia 2010r. trwały rozmowy z potencjalnymi inwestorami: Najlepsze Inwestycje Sp. z o.o. w organizacji z siedzibą w Częstochowie oraz Fabryka Okuć Meblowych STALMOT S.A. z siedzibą w Nidzicy. Obie spółki dopuszczone zostały do badanie due diligence FOD. Na początku czerwca do wyłącznych negocjacji MSP wybrała Najlepsze Inwestycje. Rozmowy zakończyły się fiaskiem we wrześniu br.

W 2010r. spółka zanotowała duży spadek sprzedaży, osiągnęła przychody w wysokości 5,441 mln zł (2009: 7,425 mln zł) i osiągnęła zysk netto na poziomie 0,266 mln zł (2009: 4,124 mln zł).

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz