/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Lasy Państwowe wśród środkowoeuropejskich gigantów

Lasy Państwowe

Autor: Krzysztof Fronczak
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-11-17


PGL Lasy Państwowe znalazło się na 82. miejscu szóstej edycji prestiżowej listy 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej, przygotowanej przez firmę Coface i magazyn "Forbes".

Lasy Państwowe wśród środkowoeuropejskich gigantów biznesuLasy Państwowe wśród środkowoeuropejskich gigantów biznesuFot. Lasy Państwowe

W rankingu nie uwzględniono firm z sektora finansowego. W ten sposób pierwsze miejsce zajął PKN Orlen z przychodami w 2010r. przekraczającymi 21 mld euro. Lasy Państwowe zanotowały w ubiegłym roku 1,59 mld euro przychodów, co dało im 82. miejsce na liście i 24. pozycję wśród polskich firm. Potwierdzający ten fakt dyplom odebrał Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych. Ogłoszeniu wyników rankingu w Klubie Polskiej Rady Biznesu w Warszawie towarzyszyła debata gospodarcza zorganizowana przez "Forbes".

Autorem rankingu jest firma Coface, zajmującą się oceną ryzyka w transakcjach handlowych, ubezpieczeniem i windykacją należności, factoringiem i dostarczaniem informacji gospodarczych. Pełen ranking ukaże się w grudniowym wydaniu polskiej edycji magazynu "Forbes".

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brawo!!!

Super oni łapią nagrody, a ja palety produkuje z drewna w granicach 220zl/m3, a podobno lasy w swoim statucie nie maja na celu generowanie zysków tylko dbanie o odpowiednia równowagę przyrody w lasach..bzdura totalna, sami już nie wiedzą co z tymi pieniędzmi robić...a surowiec coraz gorszy,totalne przechodzi jakiekolwiek oczekiwania..!!

palety IPPC [33]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-17 21:03:08

Zgłoś nadużycie

obłuda

zobaczcie koledzy przychód za 2010 rok podany przez lasy 5,6 mld złotych a ten podany 1,59 mld euro x 4 zł równa się w przyblizeniu 6,4 mld zł .ta róznica ukrywana przez lasy panstwowe są pieniedzmi wyrwanymi od nas przedsiebiorców na skutek /złotego /systemu sprzedazy drewna preferowanego od 3 lat przez jedynego monopolistę lasy panstwowe.dopuszczono spekulantów ,elektrociepłownie ,firmy zachodnie.spada zatrudnienie ,wplywy do budzetu spadły rocznie około 6 mld złotych,firmy się zamykają ,lasy zyją jak pączek w masle a nasi ministrowie nie potrafią ,a moze nie chcą policzyc ile złego przez te 3 lata dla gospodarki ,nas przedsiebiorcow ,rozwoju mniejszych miasteczek ,wsi poczyniły decyzje LP ORAZ NIC NIE ROBIĄCYCH DECYZYJNYCH MINISTRÓW Z GABINETU PANA PREMIERA TUSKA.

adam mituniewicz [7]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-18 09:16:02

Zgłoś nadużycie

Niech żyją LP

Lasy "Państwowe" to firma, w której patrzy się tylko i wyłącznie na zysk. Ciekawy jestem ile jeszcze nagród dostaną zielone ludki w tym roku, bo już parę tych nagród było i to każda nie mała jak na realia w naszym pięknym kraju. Ps. Dalej podpisujcie petycje o sprzeciwie włączenie LP do sektora finansów publicznych. A oni teraz się z nas śmieją. Pozdrawiam

Luka [15]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-18 09:46:57

Zgłoś nadużycie

oj,

a Wy dalej swoje...ani spekulanci, ani firmy zachodnie, ani energetyka nie ma tu nic do rzeczy...pozyskanie na poziomie 55% zapasu jest o wiele za małe i bardzo zachowawcze. Można je spokojnie zwiększyć - tym samym dostarczyć na rynek dodatkowe kilka mln m3, co zaspokoi potrzeby rynku, da biomasę dla energetyki ze zrębów i wykosi spekulantów.
Obwinianiem ww. grup nic nie da.

Poza tym uważam LP za organizację skrajnie nienowoczesną i passe.
Trafiło się ślepej kurze...te przychody zaleją gigantycznymi wydumanymi kosztami - także na 5 czy 6 w roku premię, dla pracowników, których nagradzanie jest obrazą dla naprawdę zdolnych ludzi pozostających na rynku pracy.

Wrinks [157]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-18 10:06:15

Zgłoś nadużycie

Brawooo .........

Pawlak pilnuje za pomocą Żylichowskiego biznesu , trzeba kasę ze sprzedaży z ogromnej przebitki cenowej lokować w Bankach Spółdzielczych i czerpać z tego zyski , cwane chłopy .......

Janek [21]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-20 10:22:08

Zgłoś nadużycie

kolego

220zł/m3 to i tak super, ostatnio w n-ctwie Opoczno na e-drewnie So S2b z wiatrołomów poszła za lekko ponad 300 zł/m3, choć nie zajmuję się paletami zastanawiam jaki oszołom dał taką cene i jak na tym zarobi.

niepokorny [241]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-20 15:59:44

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz