/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Artimber oficjalnie otworzył zakład w Przejęsławiu

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2011-11-15


6 października odbyła się oficjalna inauguracja działalności firmy Artimber Sp. z o.o. należącej do francuskiej grupy Edenside lidera na rynku galanterii ogrodowej w Europie.

Zakład Artimber w PrzejęsławiuZakład Artimber w PrzejęsławiuFot. Drewno.pl

W wydarzeniu brały udział ważne osobistości m.in. Prezydent Bolesławca, Konsul Republiki Francuskiej, przedstawiciele Lasów Państwowych, Banków oraz zarząd i pracownicy firmy Artimber Sp. z o.o. Imprezę poprowadził Piotr Bałtroczyk, a w trakcie eventu odbyły się występy akrobatyczne, taneczne oraz muzyczne.

Artimber zajmuje się produkcją wyrobów ogrodowych z drewna dla grupy Edenside, jednego z liderów francuskiego rynku w tej branży.

Tartak odkupiony od syndyka, należał wcześniej do producenta programu ogrodowego - spółki Aramis, partnera handlowego Edenside. Zakład położony jest w Przejęsławiu niedaleko Bolesławca w Borach Dolnośląskich, niedaleko centrum logistycznego w Gromadce.
W ciągu sześciu miesięcy Artimber przeprowadził szereg niezbędnych działań związanych z uruchomieniem produkcji. Obecnie zakład zatrudnia 135 osób, i posiada możliwości przetarcia na poziomie 40 tys. m3 drewna okrągłego rocznie. Koncern Edenside zamierza zainwestować w zakład ok. 7 mln euro w przeciągu najbliższych 5 lat. Plany rozwoju przewidują  m.in. zwiększenie przetarcia tartaku do 150 tys. m3 drewna rocznie oraz zwiększenie zatrudnienia do 200 osób.

Zapotrzebowanie grupy Edenside na drewniane wyroby programu ogrodowego wynosi obecnie ok. 300 tys. m3 rocznie. Docelowa wielkość produkcji Artimber nie będzie przekraczać 20% tej wielkości. Dla inwestora z Francji bardzo ważne jest bowiem utrzymanie dotychczasowej współpracy z innymi dostawcami z Polski.

 

Zobacz relację video z konferencji Artimber
 

Artimber oficjalnie otworzył zakład w Przejęsławiu (Zdjęcia: 10)

Zakład Artimber w PrzejęsławiuZakład Artimber w PrzejęsławiuZakład Artimber w PrzejęsławiuZakład Artimber w PrzejęsławiuZakład Artimber w PrzejęsławiuZakład Artimber w PrzejęsławiuZakład Artimber w PrzejęsławiuZakład Artimber w PrzejęsławiuZakład Artimber w PrzejęsławiuZakład Artimber w Przejęsławiu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA