/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Targi Obróbki Drewna LUBDREW 2011

Targi Lublin

Autor: oprac. pks
Źródło: Targi Lublin
Data: 2011-11-11


Przez trzy dni targowe od 20 do 22 października profesjonaliści branży drzewnej m.in. właściciele i pracownicy tartaków, składów drewna, zakładów stolarskich, parkieciarskich, meblarskich i innych obrabiających drewno zapoznało się z ofertą blisko 70 wystawców, współwystawców i firm reprezentowanych.

Targi Obróbki Drewna LUBDREW 2011Targi Obróbki Drewna LUBDREW 2011Fot. Drewno.pl

Premierowe edycję targów odwiedziło ok.1500 gości z Polski, Ukrainy, Czech, Rosji i Białorusi. Zwiedzający na stoiskach wystawców mogli uzyskać fachowe porady, zapoznać się z nowościami a także zobaczyć urządzenia podczas ich pracy, począwszy od traków po frezarki, piły, klejarki czy kopiarki.
 
Podczas Targów LUBDREW 2011 na zwiedzających czekały m.in. pokazy pracy maszyn, technik lakierowania, czy umiejętności parkieciarskich.
 
Zwiedzający mogli uzyskać również wiedzę teoretyczną związaną z obróbką drewna. Wśród tematów poruszanych podczas seminarium Instytutu Technologii Drewna z Poznania były:
1. Podłogi z drewna i  materiałów drewnopochodnych – badania i ocena.
2. Drewno konstrukcyjne – badania i podstawowe zasady stosowania w budownictwie.
3. Rola i zadania certyfikacji wyrobów w kontekście bezpieczeństwa i  zasad wprowadzenia ich do obrotu na przykładach obrabiarek do drewna i niektórych grup wyrobów przemysłu drzewnego .
4. Zadania producenta i notyfikowanej jednostki certyfikującej w procesie oceny wyrobów budowlanych na przykładzie wybranych dokumentów odniesienia
a) PN-EN 14081 Konstrukcje drewniane. Drewno o przekroju prostokątnym sortowane wytrzymałościowo. Część 1: Wymagania ogólne
b) PN-EN 14915 + AC Okładziny ścienne z drewna litego. Właściwości, ocena zgodności i znakowanie
c) PN-EN 14080:2006 Konstrukcje drewniane. Drewno klejone warstwowo. Wymagania.

 

Zobacz relację video

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA