/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Natura w sypialni, czyli o przewadze mebli z litego drewna

Autor:
Źródło: netPR
Data: 2011-11-05


Bez względu na to, ile czasu poświęcamy każdej nocy na sen i jak wiele czerpiemy z tego przyjemności, jedno nie ulega wątpliwości - bez niego nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Skoro więc już coś robimy, róbmy to porządnie. W tym przypadku najlepiej w zgodzie z naturą.

Drewniana sypialnia Monaco kanadyjskiej firmy HuppeDrewniana sypialnia Monaco kanadyjskiej firmy HuppeFot. Huppe

Sen - dostarcza energii, zapewnia zdrowy i atrakcyjny wygląd, poprawia samopoczucie i humor, a przy tym nie wymaga od nas żadnego wysiłku. Nie oznacza to jednak, że nie należy się do niego odpowiednio przygotować. Jeśli chcemy być należycie wypoczęci, powinniśmy wcześniej poświęcić trochę uwagi aranżacji sypialni. To jej prawidłowy wystrój, a przede wszystkim dobór właściwych mebli, stanowi najlepszą gwarancję, że rano obudzimy się z uśmiechem na twarzy. Lub przeciwnie – grymasem wywołanym dźwiękiem budzika.

Honorowe miejsce w każdej sypialni zajmuje łóżko. Liczy się nie tylko jego odpowiednia szerokość, ale przede wszystkim solidne wykonanie. Najczęściej produkuje się je z drewna, które z jednej strony tworzy przytulny nastrój, z drugiej zapewnia trwałość całej konstrukcji. Za synonim najwyższej jakości uchodzi natomiast lite drewno.

Co ciekawe, meble z litego drewna muszą spełniać szereg rygorystycznie określonych wymogów. Zgodnie z przyjętymi standardami materiał zastępczy może być zastosowany jedynie w przypadku ścian tylnych oraz dna szuflad. Drewno lite spotykane w sypialniach poddawane jest zwykle starannej obróbce, przy czym zastosowane techniki zależą od jego przeznaczenia. Do najczęściej wykorzystywanych należy sezonowanie i suszenie do odpowiedniej wilgotności, nierzadko ma miejsce również tak zwane parzenie. Dzięki takim zabiegom produkty końcowe są odporne na zmienne warunki klimatyczne otoczenia. Specjalnym obostrzeniom podlega ponadto użyty do produkcji klej, który powinien posiadać odpowiednie atesty higieniczne wydane przez Państwowy Zakład Higieny. A to wszystko w trosce o komfort konsumenta.

Mimo, że obcujemy z drewnem na co dzień, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z wszystkich jego zalet. Drewno lite jest nie tylko niezwykle stabilne, ale przy tym lekkie i niedrogie. Ekologów ucieszy fakt, że sprzyja środowisku, majsterkowicze będą mogli je wielokrotnie odnawiać, natomiast alergicy odetchną z ulgą na wieść o jego udowodnionych właściwościach antybakteryjnych. Również esteci nie będą mieli powodów do narzekań – szybki rzut okiem na sypialnię urządzoną przy pomocy dobrze zaprojektowanych mebli nie pozostawia wątpliwości, że drewno lite w połączniu z ciekawym designem daje efekt subtelnej elegancji.

Natura w sypialni, czyli o przewadze mebli z litego drewna (Zdjęcia: 2)

Drewniana sypialnia Monaco kanadyjskiej firmy HuppeSypialnia z kolekcji Vento marki Beds

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA