/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Przemyt papierosów ukrytych w transporcie desek

Izba Celna w Białymstoku

Autor: Maciej Czarnecki
Źródło: Izba Celna w Białymstoku
Data: 2011-10-30


Podlaska Służba Celna udaremniła przemyt papierosów do Polski. Funkcjonariusze celni z Budziska w łotewskiej ciężarówce znaleźli blisko 60 tys. paczek (1,2 miliona sztuk) papierosów o wartości ponad pół miliona złotych.

Białostoccy celnicy udaremnili przemyt papierosów ukrytych w transporcie desekBiałostoccy celnicy udaremnili przemyt papierosów ukrytych w transporcie desekFot. Izba Celna w Białymstoku

26 października w nocy w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku funkcjonariusze Służby Celnej wytypowali do kontroli samochód ciężarowy na łotewskich numerach rejestracyjnych. Zgodnie z dokumentami kierowca pojazdu (50-letni Łotysz) miał przewozić do Holandii tarcicę drzewną. Po prześwietleniu ciężarówki urządzeniem RTG okazało się, że w naczepie mogą znajdować się nielegalne papierosy. Funkcjonariusze przeprowadzili szczegółową kontrolę tira. W trakcie rewizji okazało się, że na deskach znajdują się owinięte czarną folią kartony, a w nich nielegalne papierosy.

Łącznie celnicy z Budziska znaleźli około 60 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad pół miliona złotych. Nie wiadomo jeszcze gdzie miały trafić papierosy - do Holandii, czy też miały być wyładowane w Polsce. Służba Celna prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Kontrabanda oraz samochód wraz z naczepą zostały zajęte do wszczętej przez funkcjonariuszy celnych sprawy karnej skarbowej. Kierowca ciężarówki został zatrzymany. Za przemyt tak dużej ilości papierosów odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności i utrata ciężarówki.

Od początku roku podlaska Służba Celna zatrzymała już blisko 3,5 miliona paczek (70 milionów sztuk) przemycanych papierosów.

Przemyt papierosów ukrytych w transporcie desek (Zdjęcia: 2)

Białostoccy celnicy udaremnili przemyt papierosów ukrytych w transporcie desekBiałostoccy celnicy udaremnili przemyt papierosów ukrytych w transporcie desek

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA