/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

RDLP Białystok: Leśnicy użyczą strażakom samochodów do gaszenia pożarów

Lasy Państwowe

Autor: Jarosław Krawczyk
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-10-30


Białostoccy leśnicy będą nieodpłatnie użyczać swoich samochodów do gaszenia pożarów miejscowym ochotniczym strażom pożarnym. Porozumienie w tej sprawie podpisano 25 października.

Leśnicy i strażacy zawarli umowę użyczenia samochodów przeznaczonych do gaszenia pożarówLeśnicy i strażacy zawarli umowę użyczenia samochodów przeznaczonych do gaszenia pożarówFot. Lasy Państwowe

Samochody będą trafiały do strażnic, w których rejonie działania znajdują się chronione obszary leśne i przyrodnicze. To właśnie do ich ochrony i ratowania przed pożarami wozy te posłużą w pierwszej kolejności. Pierwsze samochody zostaną przekazane do wiosny 2012r.

Użyczone strażakom samochody nadal będą służyły w akcjach gaszenia pożarów lasów prowadzonych wspólnie z leśnikami. Jak powiedział prezes Związku OSP RP w Białymstoku, dzięki leśnikom strażacy ochotnicy będą korzystali z najnowocześniejszych samochodów w swej klasie, które zastąpią im wysłużone żuki.

Deklaracja została podpisana między Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku a Podlaskim Komendantem Wojewódzkim PSP oraz Zarządem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Białymstoku. Na spotkaniu obecny była także wojewoda podlaski. Podpisaniu deklaracji towarzyszyła prezentacja samochodu.

Strażacy będą mieli do dyspozycji samochody patrolowo-gaśnicze zbudowany na bazie samochodu terenowego z napędem na cztery koła. Każdy taki samochód ma zbiornik na wodę o pojemności 400 litrów oraz wysokociśnieniowy moduł gaśniczy i prądownicę mogącą wyrzucać strumień wody na odległość ok. 20 m. Samochód umożliwia też korzystanie z piany gaśniczej. Pojazdy wyposażone są w radiostację i mogą przewozić dodatkowe narzędzia do gaszenia pożarów, takie jak szpadle czy motyki. Wśród samochodów najwięcej jest nissanów i toyot.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA