/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Saurus - mikrofalówka do dezynfekcji drewna

WTD SGGW

Autor: oprac. dja
Źródło: WTD SGGW
Data: 2011-10-28


26 października na Wydziale Technologii Drewna odbyła się prezentacja mobilnego systemu mikrofalowego „SAURUS” przeznaczonego do dezynsekcji termicznej drewna.

Serce systemu SaurusSerce systemu SaurusFot. WTD SGGW

Seminarium zorganizowane zostało przy współpracy Katedry Technologii, Organizacji i Zarządzania w Przemyśle Drzewnym WTD SGGW w Warszawie oraz firm Trojszyk – Konsultacje Entomologiczne, Ameta Sp. z o.o. oraz Carsekt Sp. z o.o.

W roli prelegenta wystił Marcin Zacharenko - prezes firmy Carsekt, która we współpracy ze spółką Ameta ,jako pierwsze w Polsce i w tej części Europy, wprowadziły na rynek nowoczesny, ekologiczny i certyfikowany system Saurus. Obecnie na świecie, łącznie z Polską, pracuje 21 takich urządzeń.

System Saurus to najnowsze osiągnięcie techniki pozwalające zwalczać szkodniki drewna za pomocą fal elektromagnetycznych. Dezynsekcja termiczna przy użyciu mobilnego systemu mikrofalowego Saurus jest niezależna od czynników zewnętrznych takich jak temperatura, wilgotność, obecności ludzi i zwierząt w dezynfekowanych budynkach, dzięki czemu daje możliwość walki z uciążliwymi szkodnikami drewna również w zimie, bez konieczności opuszczania mieszkania. Do tej pory ograniczeniem w walce z ksylofagami były względy klimatyczne, ponieważ dezynsekcja gazowa jest w 100% skuteczna tylko w dodatnich temperaturach.

Ksylofagiczne owady wewnątrz drewna giną w temperaturze powyżej 55 – 56ºC (norma ISPM 15). Działanie metody mikrofalowej zastosowanej w systsemie Saurus, polega na ogrzewaniu drewna, co powoduje śmierć znajdujących się w nim szkodników. ZAbieg nie wpływa przy tym w żaden negatywny sposób na drewno i otoczenie. Urządzenie emitujące fale elektromagnetyczne, pobudza do drgań cząsteczki wody znajdujące się w drewnie. Tarcie powodowane ich ruchem powoduje emisję ciepła w całym przekroju drewna.

Mobilność, monitorowanie i kontrola procesu zwalczania, ukierunkowanie działań, zapewniają 100% skuteczność, zachowując przy tym wszystkie normy bezpieczeństwa na poziomie europejskim. Urządzenie jest w pełni ekologiczne, ponieważ fale mikrofalowe są nieszkodliwe dla środowiska.

Po zakończeniu wykładu na Wydziale Technologii Drewna, odbyła się prezentacja praktycznych możliwości urządzenia, wzbudzając duże zainteresowanie ze strony studentów i zaproszonych gości.

Saurus - mikrofalówka do dezynfekcji drewna (Zdjęcia: 2)

Serce systemu SaurusPromienniki mikrofalowe

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Metoda mikrofalowa [4]

Słyszałam, że ta metoda jest bardzo skuteczna w zwalczaniu szkodników... Wiele ludzi korzysta z takiego rozwiązania, ponieważ ta metoda jest niezastąpiona..

Nati [1]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-03 16:56:35

Zgłoś nadużycie

Naprawdę wielu?

A ilu? bo jeśli maszynka do Polski trafiła w maju to biorąc pod uwagę ilość dni więcej jak 100 nie skorzystało. 21 urządzeń na świecie też nie predysponuje do mówienia o jakimś masowym wykorzystaniu.

Sławek [37]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-04 13:58:12

Zgłoś nadużycie

Naprawde wielu?

cytuje ze strony: saurus.com.pl
Urządzenie to, o nazwie SAURUS, zrewolucjonizowało walkę ze szkodnikami we Włoszech. Produkt bardzo szybko zdobył uznanie w takich państwach jak Włochy, Watykan, Hiszpania, Belgia i Anglia. Odbiorcami w tych krajach są profesjonalne firmy, które usuwają szkodniki drewna i inne pasożyty z elementów budowlanych oraz firmy renowujące meble i zabytki. Do dnia dzisiejszego pracuje na świecie 21 takich urządzeń, w tym od maja tego roku jedno urządzenie również w Polsce.
To chyba wielu...nie tylko w Polsce... bo tam nie było, ze w Polsce tylko dla ścisłości
Lubie takich co tylko żeby dopalić ..zamiast docenić - PIERWSZA w Polsce więc to chyba sukces więc i jest co pochwalić...bądź zazdrościć w sumie

Krzysiek [6]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-04 16:54:44

Zgłoś nadużycie

Nie odbierając nic metodzie, dobija mnie taka namolność reklamy ukrytej pod ...

pozorami wypowiedzi "zachwyconych" użytkowników

Sławek [37]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-08 09:59:57

Zgłoś nadużycie

i antyreklamy "niezachwyconych" użytkowników

a w sumie nic nam do tego, to nie jest ani moje ani pewnie twoje

Krzysiek [6]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-08 10:30:11

Zgłoś nadużycie

Mobilny system mikrofalowy SAURUS

wygląda jak w filmach o jamesie bondzie. bardzo ciekawe, od dawna teoretycznie mikrofale były skuteczne w takich zabiegach tylko technologii nie było

Krzysiek [6]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-03 21:04:32

Zgłoś nadużycie

Oczywiście, że nic mi do technologii Saurusa. Denerwuje mnie tylko, że firmy ...

uprawiają "tani" marketing na różnych forach pod przykrywką zachwyconych użytkowników takiej czy innej maszyny. Jeżeli firma chce coś powiedzieć niech ma to jakiś sens i nie odbywa się w ten sposób. Zobacz na wątki gdzie omawiana jest jakaś maszyna. Od razu widać, które wypowiedzi są pisane przez pracowników firm, a które przez prawdziwych użytkowników.

Co do wpisu "Nati" - mój komentarz odnosi się właśnie do jej wypowiedzi, a nie do technologii

Sławek [37]Odpowiedz na ten komentarz2011-11-08 12:15:13

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz