/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011

MTP

Autor: Jacek Obarski
Źródło: MTP
Data: 2011-10-23


Za nami piąta edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO, które odbyły się w dniach 30 września – 2 października 2011 roku w Katowicach. Jakie rezultaty przyniosła tegoroczna odsłona tej imprezy?

DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011Fot. MTP

W tym roku w targach DREMASILESIA - MEBELTECHEXPO udział wzięło blisko 60 firm, które zaprezentowały swoją ofertę na niemal 3000 m2 powierzchni wystawienniczej. - Pod względem wielkości targi te były największe w swojej pięcioletniej historii – mówi Hanna Ochnik – Pawłowska, koordynator projektu ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich. W trakcie trzech dni ich trwania odwiedziło je ponad 1800 osób związanych zawodowo z obróbką drewna, reprezentujących firmy jednoosobowe, a także małe i średnie zakłady obróbki drewna mieszczące się w regionie Górnego Śląska.

- Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Podczas targów mieliśmy ponad 100 klientów, a biorąc pod uwagę, że mają one regionalny charakter – to bardzo dużo. Już teraz myślimy poważnie o uczestnictwie w tej imprezie w przyszłym roku – mówi Grzegorz Nowak z firmy WEINIG.

W tegorocznej edycji targów DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO udział wzięła m.in. firma SCM Group Polska, która na swoim stoisku zaprezentowała swoje najpopularniejsze modele maszyn dla małych i średnich zakładów stolarskich i produkcyjnych. - Odwiedzili nas stolarze i producenci z południowej i środkowej Polski, niektórzy z nich skorzystali z naszej promocyjnej oferty maszyn. Targi w Katowicach jak zwykle pozwoliły nam spotkać się z naszymi stałymi klientami, a także nawiązać cenne kontakty – mówi Marta Jakubowska, koordynator sieci dealerskiej SCM Group Polska.

Podczas odbywania się katowickiej imprezy odbyły się "III Warsztaty Parkieciarskie … na Żywo", zorganizowane przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy. Na specjalnej przestrzeni seminaryjno – pokazowej mistrzowie zawodu prezentowali swoje możliwości, przy pomocy narzędzi oraz komponentów.

Odwiedziny targów DREMASILESIA - MEBELTECHEXPO można było połączyć z uczestnictwem w konkursie "Zbuduj wieżę i wygraj", który po raz czwarty zorganizowały: Wydawnictwo KD MEDIA – wydawca Kuriera Drzewnego oraz firma ITA TOOLS. Organizatorzy byli równocześnie fundatorami nagród. Konkurs polegał na zbudowaniu jak najwyższej wieży z drewnianych klocków. Każdego dnia targów wyłonieni zostali dwaj najlepsi budowniczy, którzy przeszli do niedzielnego finału oraz otrzymali nagrody dnia w  postaci  szablonów CMT650 przeznaczonych do wycinania i łączenia blatów oraz elektroniczne kątomierze DAF-001. W finale konkursu zwyciężył Piotr Kożak z firmy Meblo–Drew z miejscowości Polwica i otrzymał główną nagrodę - ręczną frezarkę CMT8E.

Targi DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO mają charakter regionalny i dedykowane są przede wszystkim przedsiębiorcom z Górnego Śląska, którzy aktywnie poszukują rozwiązań dopasowanych do swoich potrzeb. A te wyglądają dziś zmierzać w kierunku polepszania efektywności pracy, a także poprawy jakości produktów końcowych. Taki trend dotyczy nie tylko większych zakładów dysponujących większym potencjałem inwestycyjnym, ale także firm jednoosobowych, oferujących usługi na rynku lokalnym.

Więcej informacji: www.dsm.katowice.pl

Honorowy patronat: Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA
Organizatorzy: Międzynarodowe Targi Katowickie, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Następna edycja targów: 28 – 30.09.2012

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011 (Zdjęcia: 6)

DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO 2011

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz