/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Lasy Państwowe Łotwy z certyfikatem PEFC

Autor: dja
Źródło: PEFC
Data: 2011-10-17


Całość łotewskich lasów zarządzanych przez Łotewskie Lasy Państwowe posiada certyfikat PEFC.

Łotwa jest jednym z najbardziej zalesionych państw Europy. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat ich ilość podwoiła się i obecnie lasy zajmują 54,1% terytorium tego kraju. Około 1/5 rodzin na Łotwie utrzymuje się z dochodów związanych z gospodarką leśną i przemysłem drzewnym.

W zarządzie Łotewskich Lasów Państwowych znajduje się ok. 42% terenów leśnych, w sumie 1.4 mln ha z czego 25% stanowią lasy chronione.

- Coraz więcej firm na Łotwie zainteresowane uzyskaniem certyfikatu pochodzenia PEFC, spodziewamy się gwałtownego wzrostu popytu na drewno certyfikowane. - powiedział Roberts Stripnieks, prezes zarządu Łotewskich Lasów Państwowych.  - Teraz możemy zaoferować certyfikat PEFC dla całości naszych lasów, dzięki czemu nasi klienci mogą być pewni co do pochodzenia drewna. Certyfikacja ma coraz większe znaczenie dla łotewskiego sektora leśnego, gdyż pozwala nam na utrzymanie i wzmocnienie naszej pozycji na rynku światowym, na którym coraz częściej pytają o PEFC.

- Zachęcamy również prywatnych właścicieli lasów, aby udokumentowali prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej poprzez uzyskanie certyfikatu PEFC - dodał Stripnieks.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA