/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pollmeier kończy produkcję w tartaku w Malchow

Pollmeier

Autor: pks
Źródło: Pollmeier
Data: 2011-10-16


Europejski lider produkcji tarcicy bukowej, firma Pollmeier, zamyka w trybie natychmiastowym produkcję w tartaku w Malchow (Meklemburgia-Pomorze Przednie / Niemcy).

Tartak w MalchowTartak w MalchowFot. Pollmeier

Zgodnie z komunikatem spółki decyzja została podjęta wskutek braku porozumienia z Lasami Państwowymi należącymi do landu Mecklenburg-Vorpommern. Już wczesnym latem bieżącego roku tartak musiał przerywać produkcję z powodu braku dostaw surowca. W zakończonych właśnie rozmowach z Lasami Państwowymi stało się jasne, że w nadchodzącym sezonie ilość zaoferowanego firmie drewna zostanie znacznie ograniczona w stosunku do lat poprzednich. Przy braku możliwości zaopatrzenia się w surowiec w sąsiednich landach oraz zbyt wysokich kosztach transportu drewna z południowych Niemiec w ocenie zarządu spółki nie ma innego wyjścia jak zlikwidować produkcję w tartaku Malchow.

45 pracownikom objętym zwolnieniami zaproponowano pomoc w znalezieniu pracy lub przeniesienie do zakładu w Aschaffenburgu.

Tartak Malchow rozpoczął produkcję w 2000r. Roczne przetarcie sięgało 120.000 m3 surowca bukowego. Pollmaier posiada jeszcze dwa inne zakłady zlokalizowane w Aschaffenburgu i Creuzburgu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz