/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Södra Timber przejmuje norweski tartak Romerike Trelast

Södra Timber

Autor: dja
Źródło: Södra Timber
Data: 2011-10-16


Szwedzka firma Södra Timber przejmuje spółkę Romerike Trelast. Umowę musi zatwierdzić jeszcze Norweski Urząd ds. Konkurencji.

Tartak Romerike TrelastTartak Romerike TrelastFot. Romerike Trelast

Romerike Trelast zajmuje się przerobem drewna iglastego. W tartaku zlokalizowanym w Gardermoen, ok. 40km na północ od Oslo (Norwegia) produkuje ok. 60.000 m3 tarcicy. Część produkcji poddawana jest dalszej obróbce: struganiu oraz impregnacji ciśnieniowej.

Romerike Trelas zatrudnia ok. 35 osób, a roczna obroty sięgają 14 mln euro. Po przejęciu nazwa spółki zmieniona zostanie na Södra Timber AS.

Södra Timber AB to szwedzki koncern działający w przemyśle drzewno-papierniczym. Firma jest już obecna w Norwegii, posiada tam dwie celulozownie, przedsiębiorstwo leśne, spółkę Södra Interior oraz prowadzi sprzedaż domów poprzez Trivselhus. Nabycie tartaku Romerike zapewni źródło tarcice oraz drewna struganego.

- Ten zakup jest logicznym krokiem do osiągnięcia spójnej struktury leśno-przemysłowej w Norwegii. Mamy długofalowe plany wobec tej akwizycji, która poprawi naszą pozycję na jednym z najlepszych na świecie rynku drewna
- powiedział Leif Brodén, Dyrektor Zarządzający Södra Timber.

Zarządzaniem sprzedażą i logistyką produktów tartaku zajmie się spółka Södra Interior. W przyszłości zakład Romerike Trelas ma zostać centrum  dla działalności koncern Södra Timber w Norwegii.

- Dzięki tej transakcji, możemy zaoferować pełną gamę wyrobów z drewna: od drewna konstrukcyjnego do listew i podłóg. Poprzez koordynację sprzedaży i logistyki z Södra Interior, możemy zaoferować kompleksową obsługę naszych klientów z rynku materiałów budowlanych oraz odbiorców przemysłowych w Norwegii - powiedział Peter Nilsson, Prezes Södra Timber.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA