/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Słupca: Konferencja na temat gospodarki leśnej

Autor: oprac. pks
Źródło: Starostwo Powiatowe w Słupcy
Data: 2011-10-08


6 października w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbyła się konferencja na temat relacji między leśnictwem a ochroną przyrody oraz przyszłości polskiego i europejskiego leśnictwa.

Konferencja na temat gospodarki leśnej w Starostwie Powiatowym w SłupcyKonferencja na temat gospodarki leśnej w Starostwie Powiatowym w SłupcyFot. Starostwo Powiatowe w Słupcy

Konferencja zorganizowana została z inicjatywy Sekretarza Stanu w Kancelarii Premiera RP, Eugeniusza Grzeszczaka. W spotkaniu jako gość honorowy wziął udział Janusz Zaleski, Główny Konserwator Przyrody, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska oraz blisko stu leśników z Wielkopolski.

W trakcie dwugodzinnego spotkania poruszano zagadnienia związanych m.in. przepisami dotyczącymi prowadzenia gospodarki leśnej, relacji między leśnictwem a ochroną przyrody oraz przyszłości polskiego leśnictwa w powiązaniu z europejskim prawodawstwem.

Minister Zaleski wspominał m.in. o bioróżnorodności, o zrównoważonym rozwoju gospodarki – przyrody – społeczeństwa, o pakiecie klimatyczno – energetycznym, o przemyśle drzewnym i globalnych perspektywach leśnictwa w konfrontacji z lokalnymi.

W drugiej części spotkania, gość honorowy, "leśnik z wykształcenia, z powołania, z temperamentu i tradycji" jak sam o sobie mówi Janusz Zaleski, podjął debatę z przybyłymi pracownikami Lasów Państwowych m.in. na temat zależności prowadzenia gospodarki leśnej i wprowadzania  wżycie nowych przepisów związanych z ochroną przyrody.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz