/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Dak-Pol: Zakończenie procesu prywatyzacji spółki

Autor: oprac. pks
Źródło: MSP
Data: 2011-10-07


5 października 2011r. Minister Skarbu Państwa podpisał umowę sprzedaży 41,56% udziałów w spółce Dak-Pol Zakład Drzewny w Czarnej Białostockiej Sp. z o.o. z siedzibą w Czarnej Białostockiej.

Umowę podpisują Podsekretarz Stanu Adam Leszkiewicz oraz Halina i Wiesław DudowiczUmowę podpisują Podsekretarz Stanu Adam Leszkiewicz oraz Halina i Wiesław DudowiczFot. MSP

Nabywcami są państwo Halina i Wiesław Dudowicz. Wiesław Dudowicz pełni funkcję prezesa zarządu spółki. Wartość nabycia udziałów to ponad 683 tys. zł. Po tej transakcji Halina i Wiesław Dudowicz są największym udziałowcem Dak-Polu i posiadają łącznie 50,49% udziałów spółki.

Drugim dużym udziałowcem w spółce jest jest Dak-Holz Biuro Handlu Zagranicznego Sp. z o.o. 

Tartak należący do spółki położony jest w centrum Puszczy Knyszyńskiej w odległości 24 km od Białegostoku, przy trasie międzynarodowej Warszawa-Grodno. Zakład posiada trzy traki o zdolności przetarcia ok. 100 m3 surowca na jednej zmianie oraz wyposażony jest w 6 sterowanych komputerowo komór suszarniczych o jednorazowym łącznym wsadzie ok. 300 m3 tarcicy.

Główne produkty spółki to tarcica i elementy strugane: deska podłogowa i deska elewacyjna.

W 2010r. spółka osiągnęła przychody na poziomie 12,400 mln zł i osiągnęła zysk w wysokości 85 tys. zł. Tartak zatrudnia ok. 80 osób.Aktualizacja 10.10.2011 18:49

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA