/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Podlascy leśnicy otrzymali 17 samochodów do gaszenia pożarów

Lasy Państwowe

Autor: Jarosław Krawczyk
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-10-06


17 pickupów mitsubishi trafiło do nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Będą gasić pożary i patrolować lasy w puszczach Augustowskiej i Knyszyńskiej.

Fot. Lasy Państwowe

Uroczyste przekazanie samochodów odbyło się 4 października w Nadleśnictwie Białowieża. Uczestniczył w nim Marian Pigan, dyrektor generalny LP.

Samochody są zbudowane na bazie samochodu terenowego, z napędem na cztery koła. Każdy z nich jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 400 litrów oraz motopompę i prądownicę mogącą wyrzucać strumień wody na odległość kilkudziesięciu metrów. Samochody mają też radiostację i dodatkowe wyposażenie do gaszenia pożarów. Dwuosobowa obsługa tych wozów wyjeżdża do pożarów lasu w specjalistycznych kombinezonach.

Zakup samochodów został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, w ramach projektu "Zakup specjalistycznego wyposażenia do wykrywania i gaszenia pożarów lasów”. Jego łączna wartość przekracza 3 mln zł.

W ramach projektu leśnicy otrzymali także ponad 20 zestawów komputerowych do obsługi i wydruków map numerycznych i komunikacji elektronicznej oraz 22 ścienne mapy ochrony przeciwpożarowej. Będą one umieszczone w nadleśnictwach i umożliwią lokalizowanie pożarów w lasach na podstawie współrzędnych geograficznych.

W ostatnich 10 latach na terenie białostockich nadleśnictw odnotowano 1157 pożarów lasu na powierzchni 497,5 ha. Część tych terenów charakteryzuje się wysokim zagrożeniem pożarowym.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz