/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Czy wiesz o Targach Obróbki Drewna LUBDREW 2011 w Lublinie?

Targi Lublin

Autor:
Źródło: Targi Lublin
Data: 2011-10-05


Dla tartaków, składów drewna, stolarzy, parkieciarzy, cieśli, zakładów meblarskich oraz stolarki budowlanej i ... nie tylko!!

Prezentacja nowości, pokazy sprzętu, doradztwo, seminaria, panele tematyczne…. wszystko to na premierowej edycji  Targów Obróbki Drewna LUBDREW 2011, które odbędą się w dniach 20-22 października w Centrum Targowym przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.

LUBDREW 2011 to jedyne we wschodniej Polsce targi dla branży drzewnej z tak szerokim zakresem branżowym obejmującym m.in.: maszyny i urządzenia dla tartaków oraz składów drewna, maszyny i urządzenia do obróbki drewna i przemysłu meblarskiego, narzędzia ręczne i elektronarzędzia, lakiernictwo.

Pokazy Na ŻYWO!!!
- przygotowania powierzchni do lakierownia,
- lakierownia
- polerowania

Firma LEMIR zaprezentuje szeroką gamę systemów lakierniczych firmy Akzo Nobel (farby akrylowe, poliuretanowe, poliestrowe, wodne, efekty specjalne itp.). W ramach pokazów będzie można zobaczyć wszystkie etapy lakierowania drewna i mdf, czyli przygotowanie powierzchni do malowania, aplikację poszczególnych warstw farby oraz polerowanie (w przypadku wysokich połysków). Do dyspozycji Państwa będą technicy, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania oraz zaprezentują poszczególne aplikacje. Ze względu na specyfikę prezentowanych produktów, pokazy będą szczególnie interesujące dla producentów mebli, stolarki budowlanej (drzwi, okna) oraz schodów. Pokazy będą przygotowane  we współpracy z firmą PW GAMA Sp. z o.o.

Pokazy i doradztwo dla parkieciarzy przygotowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
Doradcze stanowisko Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy zaoferuje  pomoc w wyborze drewnianych podłóg i materiałów montażowych, sposobów wykończenia oraz pielęgnacji i konserwacji parkietów, a także zasad łączenia podłogi drewnianej z terakotą, korkiem czy kamieniem na jednej powierzchni. Zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania pozwalające eksponować wybrane elementy wnętrza właściwą barwą i strukturą podłóg. W czasie targów odbędą się pokazy pasowania i przyklejania podłogi, szlifowania oraz olejowania i lakierowania, przygotowane przez firmy współpracujące z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Parkieciarzy.

Seminarium Instytutu Technologii Drewna
20 października odbędzie się seminarium przygotowane przez Instytut Technologii Drewna. Obejmie ono następujące tematy:
1.Podłogi z drewna i  materiałów drewnopochodnych – badania i ocena.
2.Drewno konstrukcyjne – badania i podstawowe zasady stosowania w budownictwie.
3.Rola i zadania certyfikacji wyrobów w kontekście bezpieczeństwa i  zasad wprowadzenia ich do obrotu na przykładach obrabiarek do drewna  i niektórych grup wyrobów przemysłu drzewnego .
4.Zadania producenta i notyfikowanej jednostki certyfikującej w procesie oceny wyrobów budowlanych na przykładzie wybranych dokumentów odniesienia
a)PN-EN 14081 Konstrukcje drewniane. Drewno o przekroju prostokątnym sortowane wytrzymałościowo. Część 1: Wymagania ogólne
b)PN-EN 14915 + AC Okładziny ścienne z drewna litego. Właściwości, ocena zgodności i znakowanie
c)PN-EN 14080:2006 Konstrukcje drewniane. Drewno klejone warstwowo. Wymagania.

Pełny program, lista wystawców oraz inne niezbędne informacje dostępne są na stronie www.lubdrew.pl.

Wstęp na Targi LUBDREW  2011 jest bezpłatny (po rejestracji).

Zapraszamy:
20-21. października w godzinach: 9-17
22. października w godzinach: 9-15.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA