/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Drewex złożył wniosek o upadłość likwidacyjną

Drewex

Autor: dja
Źródło: Drewex
Data: 2011-10-04


Zarząd giełdowej spółki Drewex S.A. z siedzibą w Krakowie złożył do Sądu Rejonowego Kraków-Śródmieście wniosek o ogłoszenie upadłości w postępowaniu likwidacyjnym.

Kurs akcji Drewexu spadał praktycznie od momentu debiutuKurs akcji Drewexu spadał praktycznie od momentu debiutuFot. Money.pl

Drewex powstał w 1993r. i swoją działalność rozpoczął od produkcji łóżeczek i innych mebli dla dzieci. W związku z oczekiwaniami klientów wraz z łóżeczkami firma zaczęła oferować komplety pościeli. W 2005r. na rynku ukazała się kolekcja ubranek dla dzieci nazwana Drewex Kolorino. W 2007r. Drewex wprowadził do swojej oferty kolejne produkty – zabawki, przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Kolejnym krokiem, który najprawdopodobniej stał się przyczyną kłopotów spółki była budowa sieci własnych sklepów.

Drewex zadebiutował na giełdzie w połowie 2008r. poniżej oczekiwań i od momentu debiutu wartość jego akcji praktycznie wciąż miała tendencję spadkową. Po za rokiem debiutu spółka nie wykazała zysku.

Po pierwszym półroczu 2011r. spółka miała 4,9 mln zł straty netto, przy przychodach zaledwie 4 mln zł. Zobowiązania Drewexu sięgały na koniec półrocza 13,8 mln zł.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz