/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

UWAGA: Pikieta Przemysłu Drzewnego w Warszawie

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego

Autor: Sławmir Wrochna
Źródło: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
Data: 2011-10-03


W dniu 30 września Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego podjęło decyzję o organizacji Pikiety Przemysłu Drzewnego przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów na Alejach Ujazdowskich w Warszawie. Liczymy na Waszą liczną obecność!

Fot. arch. Drewno.pl

Komunikat PIGPD nr 13/2011 z dn. 03.10.2011r.

Szanowni Państwo,
Przedsiębiorcy działający w przemyśle drzewnym


W dniu 30 września Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego podjęło decyzję o organizacji Pikiety Przemysłu Drzewnego przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów na Alejach Ujazdowskich w Warszawie.

Będziemy w ten sposób protestować przeciw bezczynności rządu, który zignorował wszystkie przekazywane mu prośby, apele i propozycje rozwiązań, które miały zmienić system sprzedaży drewna stosowany przez Lasy Państwowe. System ten wyniszcza bowiem polski przemysł, zmusza przedsiębiorców do kupowania drewna za absurdalnie wysokie ceny, pozbawia ich surowca do przerobu a za to pomaga w rosnącym lawinowo wywozie nie przetworzonego drewna z kraju i sprzyja przejmowaniu go do spalania przez dotowaną energetykę. Tracimy najpierw miejsca pracy w naszych zakładach – a potem tracimy je same. Nie ma szans na rozwój a nawet na jakąkolwiek stabilizację i to w sytuacji, gdy potrzebne są wszelkie siły aby oprzeć się ogarniającemu całą Europę kryzysowi gospodarczemu.

Deklaracje dobrej woli i zrozumienia sytuacji, jakie otrzymujemy ostatnio od Lasów Państwowych – również podczas naszego właśnie zakończonego Walnego Zgromadzenia, którego gościem był Dyrektor Generalny Lasów Państwowych – niestety niczego nie załatwiają. Lasy Państwowe za kilkanaście dni zaczną za to sprzedaż drewna na 2012r. na nie zmienionych, wyniszczających przemysł zasadach. Do tego nie można dopuścić. Ale aby to zmienić potrzebne są polityczne decyzje. Nasza Pikieta ma skłonić rządzących do tych decyzji. Nie ma już innej drogi i wyczerpaliśmy już wszystkie inne możliwości.

Szanowni Państwo!
Jesteśmy pewni, że osiągniemy oczekiwany efekt - jeśli się zmobilizujemy. A więc, jeśli licznie przyjedziecie do Warszawy i weźmiecie udział w Pikiecie, będzie ona zauważona i skuteczna. Nie oczekujemy wiele i zdajemy sobie sprawę z tego, że na poważniejsze przygotowania nie ma już czasu.

Jesteśmy jednak pewni, że każde przedsiębiorstwo stać na to, aby przygotować własny transparent, wsiąść w kilka osób w samochód lub pociąg i przyjechać do Warszawy, przynajmniej na jeden z zaplanowanych 3 dni pikiety.

Najwyższy czas, aby wziąć własne sprawy we własne ręce i pokazać swoją determinację. Jeśli tego nie zrobimy, nie ma szans na zmiany.
Liczymy na Was.

Poniżej zamieszczamy informacje techniczne.

Sławomir Wrochna
Prezydent PIGPD
PIKIETA POLSKIEGO PRZEMYSŁU DRZEWNEGO
Informacje organizacyjne

1. Miejsce Pikiety Przemysłu Drzewnego:
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, Warszawa, Aleje Ujazdowskie 1/3, skwer po przeciwnej stronie ulicy na tej wysokości (od strony Łazienek)

2. Termin i czas trwania:
5, 6 i 7 października (środa, czwartek i piątek) w godzinach 10.00 – 16.00 każdego z tych dni.

3. Cel:
Protest przedsiębiorców przeciw brakowi działań ze strony Rządu Rzeczypospolitej Polskiej aby zapobiec niszczeniu polskiego przemysłu drzewnego przez zły system sprzedaży drewna stosowany przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe i nie zapewnienia temu przemysłowi warunków niezbędnych dla jego funkcjonowania, obejmujących:
    
- Uzyskanie stabilnych warunków zaopatrzenia w surowiec drzewny pochodzący z lasów należących do Skarbu Państwa i poziomu tego zaopatrzenia dającego szanse rozwoju polskich przedsiębiorstw drzewnych i rynkowego poziomu cen drewna,

- Zapewnienie stałej kontroli rządu dla wszystkich procedur sprzedaży drewna przez PGL Lasy Państwowe w celu eliminacji możliwości wystąpienia zdarzeń o charakterze korupcyjnym i likwidacji warunków do rozwoju „szarej strefy” w obrocie i przerobie drewna,

- Wprowadzenie w życie przepisów nie dopuszczających do zaliczenia pełnowartościowego drewna okrągłego do źródeł energii odnawialnej.

Przygotowana będzie Petycja do Premiera Donalda Tuska którą zamierzamy przekazać mu podczas pikiety.

Nasze wystąpienia w sprawach przemysłu drzewnego, kierowane dotąd na jego ręce i na ręce innych przedstawicieli rządu, zebrane będą na płytach CD, które będziemy wręczać dziennikarzom.

Na miejscu ustawiony będzie mały pawilon - namiot organizatorów, gdzie odbywać będzie się rejestracja uczestników. Zapewnione będzie nagłośnienie.

Organizatorzy przygotują trzy transparenty z następującymi hasłami:
TYSIĄCE MIEJSC PRACY W POLSKICH TARTAKACH DO LIKWIDACJI – TO SKUTEK BEZCZYNNOŚCI RZĄDU
SPRZEDAŻ DREWNA Z LASÓW PAŃSTWOWYCH POD KONTROLĘ PAŃSTWA
NIE – DLA SPALANIA PEŁNOWARTOŚCIOWEGO DREWNA Z POLSKICH LASÓW

Liczymy, że dodatkowe transparenty, flagi itp. przywiozą uczestnicy pikiety.

Załączamy deklarację udziału w pikiecie - jej wypełnienie pomoże nam w planowaniu i organizacji. Prosimy o jej bardzo pilne odesłanie na adres e-mailowy: pigpd@drewno.pl
lub faxem na nr 61-8492468. Deklarację pobrać można tutaj >>>

Tel. do organizatorów:
- Biuro Izby: 61-8224752
- Bogdan Czemko 660-795050
- Rafał Gruszczyński 505-224927
Liczymy na Waszą liczną obecność !

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

pieknie

Szanowna Izbo!
Co za populisci, pieniacze i karierowicze zasiadają w Twoim prezydium?
Szczególnie hasło: "SPRZEDAŻ DREWNA Z LASÓW PAŃSTWOWYCH POD KONTROLĘ PAŃSTWA". instytucja tajemniczego regulatora sprzedaży ? Pewnie człek lub gremium wskazane przez Szanowną Izbę ? NAJLEPSZYM REGULATOREM JEST WOLNY RYNEK !!! Z resztą haseł nawet nie chce mi sie dyskutowac. Złapcie sie jakiejs porządnej roboty zamiast bic pianę.

Rafał [20]Odpowiedz na ten komentarz2011-10-05 21:58:29

Zgłoś nadużycie

Wolny rynek? No to niech lasy zrobią wolny rynek. Bez dzielenia masy na ...

przemysł, detal, potrzeby własne itp. 100% na aukcje i mamy wolny rynek...

Michał [141]Odpowiedz na ten komentarz2011-10-06 09:20:46

Zgłoś nadużycie

no proszę

Zgoda. 100% na aukcjach to pomysł, który może się udac. Szczególy są kwestią do dyskusji, bo głosów, że uderzy to w małe tartaki nie zabraknie...

Rafał [20]Odpowiedz na ten komentarz2011-10-06 22:29:08

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz