/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rzeczpospolita: Firmy pikietą powalczą o drewno

Rzeczpospolita

Autor:
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2011-09-28


Część dużych firm drzewnych zamierza manifestować przed Kancelarią Premiera. Domagają się wprowadzenia umów wieloletnich, które gwarantowałyby im zaopatrzenie w drewno - pisze "Rzeczpospolita".

Surowiec dębowySurowiec dębowyFot. Drewno.pl

Zaplanowana pikieta to efekt braku reakcji rządu i Ministerstwa Środowiska na postulaty przedsiębiorców dotyczące zmian zasad sprzedaży drewna. Przedsiębiorcy domagają się, aby obok obecnie obowiązujących zasad sprzedaży Lasy Państwowe - monopolista w zakresie dostaw surowca drzewnego – wprowadziły także umowy wieloletnie. Teraz, z powodu niskiej podaży drewna, rosnącego eksportu i coraz większego zainteresowania drewnem ze strony energetyki, firmy drzewne mają kłopoty z płynnym zaopatrzeniem.

- Ministerstwo Środowiska uważa, że można zmienić zasady, zmieniając ustawę, ale to długa droga, dlatego zaproponowaliśmy zmianę zarządzenia ministra środowiska, którym nadaje on statut Lasom Państwowym i uprawnienia dyrektorowi generalnemu do sprzedaży drewna – mówi Bogdan Czemko z PIGPD. Według izby wystarczyłoby dopisać, jakie zasady ta sprzedaż ma spełniać.

Odmiennego zdania jest wiceminister środowiska Janusz Zaleski. Jego zdaniem do wprowadzenie umów wieloletnich konieczna jest jednak zmiana ustawy.

Ostateczną decyzję w sprawie manifestacji PIGPD podejmie w najbliższy piątek podczas walnego zgromadzenia, na które zaproszono m.in. premiera, ministrów z jego kancelarii i ministra środowiska.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

bardzo dobrze....

Kochani, zasady są dobre ! Cenę kształtują sami tartacznicy poprzez udział w grze e-drewno (głównie). Wszyscy to wiemy! Skupcie się na zwiększeniu pozyskania drewna bo lasy wmawają nam i społeczeństwu, że wiecej sie nie da. BZDURA. Poza tym ilu z was kupuje niechcianą AB klasę ??? Albo dopłaca za wybór ? Albo dostaje drewno z niechcianą sinizną? Hę ??? Skupcie sie na ważnych rzeczach, które da się wywalczyc, a nie na walce z witrakami !

Rafał - analityk rynku drzewnego [2]Odpowiedz na ten komentarz2011-09-28 21:57:48

Zgłoś nadużycie

Zgadzam się z przedmówcą

Jestem zmęczony tym gadaniem, że nie można zwiekszyć pozyskania jak można. LP zapomniały, że nie są właścicielem Lasów i że przez obecną politykę wcale nie przyczyniają się dla ich dobra.

Wrinks z Poznania [1]Odpowiedz na ten komentarz2011-09-29 10:40:00

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz