/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Deski kuchenne z papieru w finale konkursu Dobry Wzór 2011

Epicurean

Autor:
Źródło: Epicurean
Data: 2011-09-26


Linia desek do krojenia Eco Paper marki Epicurean została finalistą tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór 2011, którego organizatorem jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Wyprodukowane z papieru pochodzącego z recyklingu deski znalazły się w gronie 80 produktów odznaczających się najlepszym wzornictwem spośród 800 zakwalifikowanych do konkursu propozycji.

Deska kuchenna z papieruDeska kuchenna z papieruFot. Epicurean

Deski Eco Paper zakwalifikowały się do finału tegorocznej edycji konkursu w kategorii Strefa Domu. Są przykładem oryginalnego połączenia pragmatyzmu, dobrego wzornictwa oraz proekologicznych postaw. Marka Epicurean udowadnia, że eko design przynosi korzyści wszystkim stronom: klientom – poprzez dostarczanie produktów, które zgodnie z głównym założeniem ekologicznego projektowania, będą służyły przez lata, przy okazji ciesząc oko estetyczną formą, firmie – która dzięki dobremu wzornictwu połączonemu z odpowiedzialnym podejściem do biznesu buduje swój zysk oraz środowisku – ponieważ zaspokajanie potrzeb konsumentów oraz budowanie zysku przez firmę odbywa się możliwie jak najniższym kosztem ponoszonym przez przyrodę.

W ekspertyzie wystawionej linii Eco Paper przez specjalistów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego podkreślona została estetyczna form z dopracowanymi detalami. „Dzięki propagowaniu idei w duchu której powstaje - nadaje się na wyrafinowany, a przy tym praktyczny prezent.” Eksperci IWP docenili też cechy użytkowe, którymi odznaczają się deski: lekkość, łatwość manipulacji, bezpieczeństwo dla noży, odporność na zabrudzenia i wysokie temperatury oraz możliwość mycia w zmywarce. „Produkt zgodny z ideą zrównoważonego projektowania, adresowany do osób popierających działania prośrodowiskowe. Warto zainteresować się całością eleganckiej, funkcjonalnej oferty akcesoriów marki - podsumowują finalistę konkursu Dobry Wzór eksperci Instytutu.

Deski Eco Paper doskonale sprawdzają się na kuchennych blatach. Choć wykonane z papieru, dzięki zastosowaniu specjalnej technologii – papier łączy się z całkowicie bezpieczną dla zdrowia żywicą - odznaczają się kosmiczną wręcz wytrzymałością. Z tego powodu materiał ten od wielu jest wykorzystywany m.in. do budowy statków kosmicznych, samolotów Boeing, jachtów oraz skate parków. To właśnie na rampie wykonanej z takiego materiału Tony Hawk pobił w 1999 r. rekord świata wykonując 900-stopniowy obrót na deskorolce. Marka Epicurean wywodzi się ze świata skateboardingu, pierwsze deski Eco Paper pochodziły z resztek po budowie skate parków, produkcją których zajmowali się założyciele firmy.

Linia desek Eco Paper podobnie jak pozostałe produkty zakwalifikowane do finału konkursu ubiegać się będą o nagrody Dobry Wzór 2011 przyznawane przez międzynarodowe jury oraz nagrodę specjalną Wzór Roku 2011 przyznawaną przez Ministra Gospodarki. Ten prestiżowy konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku, w tym roku świętuje swoje 18-ste urodziny. Przez lata zdołał zbudować swoją renomę dzięki prowadzonemu niezależnemu monitoringowi wzornictwa na rynku oraz profesjonalnej preselekcji produktów dokonywanej przez ekspertów Instytutu, którzy w ciągu roku analizują nowe produkty i usługi wprowadzane na rynek. Nagrody główne Dobry Wzór przyznawane są w czterech kategoriach: Sfera Domu, Sfera Pracy i Sfera Publiczna oraz Sfera Usług.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz