/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Dyrekcja Generalna LP dementuje plotki o likwidacji dyrekcji regionalnych

Lasy Państwowe

Autor: Anna Malinowska
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-09-16


Podczas ubiegłotygodniowego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Leśnego w dniach uczestników zelektryzowała informacja o planie likwidacji dyrekcji regionalnych Lasów Państwowych. Dementi w tej sprawie przedstawiła Anna Malinowska, Rzecznik Prasowy Lasów Państwowych.

Dyrekcja Generalna Lasów PaństwowychDyrekcja Generalna Lasów PaństwowychFot. Drewno.pl

Szanowni Państwo, Pracownicy Lasów Państwowych,

W związku z plotkami i pytaniami, dotyczącymi rzekomej likwidacji niektórych dyrekcji regionalnych Lasów Państwowych oraz nadleśnictw, jakie pojawiły się po 111. Zjeździe Polskiego Towarzystwa Leśnego w dniach 8-10 września br., informuję, że są one całkowicie nieprawdziwe. Dyrektor generalny Lasów Państwowych nie ma takich planów, co wyraźnie potwierdził.

Obrady wspomnianego zjazdu poświęcone były dyskusji nad przyszłością lasów i leśnictwa na świecie i w Polsce w perspektywie następnych kilkudziesięciu lat. Podobnie jak wielu innych prelegentów, dyrektor generalny Lasów Państwowych Marian Pigan podkreślił konieczność dostosowywania polskiego modelu leśnictwa do zmieniających się warunków globalnych i lokalnych. Wśród niezbędnych zadań wskazał m.in. działania poprawiające efektywność organizacyjną Lasów Państwowych.

W swoim wystąpieniu dyrektor generalny wyraźnie wskazał, że czynniki ekonomiczne nie są i nie mogą być jedynymi, które są brane pod uwagę przy dyskusji o strukturze organizacyjnej Lasów Państwowych. Równie ważne są względy historyczne oraz priorytetowa dla obecnego kierownictwa Lasów Państwowych stabilizacja zatrudnienia i godne wynagradzanie leśników za ich pracę. Dlatego Lasy Państwowe mają taką, a nie inną strukturę i nikt nie zamierza jej zmieniać.

Próba wypaczenia tak jasnego i oczywistego przekazu nie może być wynikiem nieświadomego błędu. Dyrektor generalny ufa, że pracownicy Lasów Państwowych będą się kierowali wyłącznie sprawdzonymi, źródłowymi informacjami.

Anna Malinowska, Rzecznik Prasowy Lasów Państwowych

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

NO TAK

CYT "priorytetowa dla obecnego kierownictwa Lasów Państwowych stabilizacja zatrudnienia i godne wynagradzanie leśników za ich pracę. Dlatego Lasy Państwowe mają "TAKI A NIE INNY STOSUNEK DO BRANŻY DRZEWNEJ .
NO I WSZYSTKO JASNE

robert [11]Odpowiedz na ten komentarz2011-09-16 21:22:00

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA