/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Las i przyroda uwiecznione w drewnie - Warsztaty rzeźbiarskie

Lasy Państwowe

Autor: Zenon Piotrowicz
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-09-14


Nadleśnictwo Srokowo zorganizowało warsztaty rzeźbiarskie pod hasłem "Las i przyroda uwiecznione w drewnie". Przez dwa tygodnie na terenie nadleśnictwa swoje prace tworzyli artyści rzeźbiarze. W warsztatach uczestniczyła też młodzież z okolicznych szkół.

Fot. Zenon Piotrowicz

Komisarzem artystycznym warsztatu rzeźbiarskiego był Józef Charytoniuk – absolwent ASP w Warszawie, który sprawował opiekę merytoryczną i artystyczną nad plenerem. Młodzież uczestnicząca w warsztatach mogła zapoznać się ze strukturą drewna, jego właściwościami plastycznymi, a także spróbować swoich sił, tworząc proste formy. Uczniowie brali też udział w lekcjach o lesie, przeprowadzanych przez pracownika nadleśnictwa. W ciągu tygodnia miejsce pracy rzeźbiarzy odwiedziło około 200 uczniów.
Warsztaty podsumowano 10 września. Efekty pracy rzeźbiarzy pokazano w leśnej szkole. Każdy z artystów otrzymał podziękowania i upominki. Później posadzono sadzonkę cisa poświęconego przez papieża Benedykta XVI. Uroczystość zakończyła się wspólną biesiadą przy pieczonym dziku. Zaproszeni goście byli pod wrażeniem wykonanych prac, wyrazili również nadzieję na organizację kolejnej edycji w przyszłym roku. Prace wykonane podczas pleneru zostaną uwiecznione w folderze.
Plener odbył się dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz