/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

60 lat technikum leśnego w Białowieży

Autor: Jarosław Krawczyk
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-09-13


Zespół Szkół Leśnych w Białowieży ma już 60 lat. 10 września odbyły się tam obchody jubileuszowe.

Fot. Lasy Państwowe

Podczas uroczystości dyrektor RDLP w Białymstoku Ryszard Ziemblicki wyróżnił zasłużonych nauczycieli technikum Kordelasem Leśnika Polskiego. Podczas jubileuszu wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych z Tucholi, która przemaszerowała główną ulicą Białowieży.
Zespół Szkół Leśnych im Leśników Polskich w Białowieży jest jedną 11 szkół leśnych w Polsce nadzorowanych przez ministra środowiska. Przez 60 lat istnienia szkoły ukończyło ją ponad 5,5 tys. absolwentów, z których prawie 4 tys. uzyskało dyplom technika leśnika.
Absolwenci szkoły leśnej w Białowieży znajdują pracę zazwyczaj w nadleśnictwach i parkach narodowych Podlasia. Ale są również i tacy, którzy pracują w Borach Tucholskich, Puszczy Goleniowskiej, w Bieszczadach czy na Mazowszu i w innych regionach Polski.
Dla wielu absolwentów czteroletnie zajęcia w szkole w Białowieży są początkiem nauki, którą kontynuują na wydziałach leśnych, przede wszystkim SGGW w Warszawie i na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
Do szkoły uczęszczają również dziewczęta. Na przestrzeni 60 lat przyszłe leśniczki stanowiły ok. 18 proc. wszystkich absolwentów szkoły.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA