/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Seminarium: Konstrukcje drewniane i ich wpływ na ochronę środowiska naturalnego

CBS CBT

Autor:
Źródło: CBS CBT
Data: 2011-09-11


28 września w Warszawie oraz 29 września w Krakowie 2011 roku odbędzie się seminarium dotyczące konstrukcji drewnianych oraz nowoczesnych, ekologicznych prefabrykatów używanych w budownictwie pt. "KONSTRUKCJE DREWNIANE I ICH WPŁYW NA OCHRONĘ ŚRODOWISKA NATURALNEGO".

Prowadzącymi seminarium będą Jean-LucSandoz, założyciel szwajcarsko-francuskiej grupy CBS-CBT oraz Mariusz Tokarczyk – kierownik LIFTEAM – główny wykonawca większości projektów.

Już od ponad 20 lat kwestie związane z ochroną środowiska pokazują, że drewno stanowi cenną alternatywę w wielu dziedzinach gospodarki.

Obecnie kryzys finansowy i gospodarczy ma przede wszystkim dwie bezpośrednie konsekwencje społeczne: przyspieszone zubożenie ludności i likwidację miejsc pracy.

Nawet z 2% pseudo-wzrostem gospodarczym w roku 2010 i pomimo stosowania różnych planów stymulacyjnych, gospodarki państw zachodnich nie tworzą więcej miejsc pracy, dotyczy to również Polski.

W świecie kryzysu drewno ma wyraźną przewagę jako materiał budowlany: tworzy miejsca pracy. Ponadto, pozwala na integrację lokalnego przemysłu i przetwarzanie dostępnych zasobów naturalnych.

Produkty przemysłowe w nowej gospodarce muszą więc łączyć w sobie mniej surowca i dużo mniej energii żeby móc tworzyć zatrudnienie. Jest zatem wyzwaniem zakończenie modelu gospodarczego z ostatnich 50 lat.

Podczas szkoleniowego seminarium będziemy chcieli przedstawić Państwu wszelkie zagadnienia z tej dziedziny oraz odpowiedzieć na nurtujące pytania związane z tą problematyką. Ponadto przedstawimy Państwu kilka innowacji technicznych związanych z konstrukcją o wysokiej jakości ekologicznej.
 

 

Na seminarium zapraszamy architektów, konstruktorów , inżynierów, technologów drewna oraz wszystkich zainteresowanych niskoenergochłonnym, ekologicznym i ekonomicznym, a zarazem nowoczesnym budownictwem drewnianym. 

Na koniec seminarium przewidziana jest podsumowująca dyskusja oraz lunch w formie bufetu.

Aby zapisać się na seminarium należy pobrać i uzupełnić kartę zgłoszeniową znajdującą się poniżej oraz odesłać ją na adres: biuro@cbs-cbt.com.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA