/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Malezja: Producenci mebli wzywają do wprowadzenia zakazu eksportu drewna okrągłego

The Borneo Post

Autor: oprac. pks
Źródło: The Borneo Post
Data: 2011-09-06


Wong Yiew Chai, prezes Stowarzyszenia Producentów Mebli malezyjskiego regionu Sarawak wezwał rząd do rozważenia zakazu eksportu surowca drzewnego z uwagi na jego niedobór.

Tartak w Malezji produkujący tarcicę na eksportTartak w Malezji produkujący tarcicę na eksportFot. Komencanto, CC

Zakaz miałby dotyczyć drewna pozyskiwanego w lasach Sarawak. Zdaniem Wong Yiew Chai nie jest dopuszczalne aby przemysł drzewny działający w regionie zasobnym w surowiec drzewny, pracujący na jego rzecz i zatrudniający jego mieszkańców, nie mógł się ani rozwijać, ani prowadzić bieżącej produkcji, podczas gdy tysiące metrów drewna eksportowane jest do innych krajów.

Malezja zajmuje w światowym rankingu dziewiąte miejsce pod względem eksportu mebli.

Podobny zakaz wywozu drewna okrągłego obowiązuje już w Malezji Zachodniej. Zdaniem przedsiębiorców powinien on obowiązywać w całym kraju.

Malezja to federalna monarchia konstytucyjna. Państwo podzielone jest na 13 autonomicznych stanów (11 w Malezji Zachodniej i dwa we Wschodniej) oraz trzy terytoria federalne. Stany Malezji mają autonomię wewnętrzną z własną konstytucją i organami władz, ale sprawy zagraniczne, obrona, finanse i oświata podporządkowane są rządowi centralnemu. Sarawak to największy z malezyjskich stanów (ponad 1/3 obszaru Polski).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz