/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Odbudowa lasów tematem międzynarodowego forum

Autor: oprac. pks
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2011-09-06


Odbudowa lasów na terenach zdegradowanych była głównym tematem spotkania wysokiego szczebla towarzyszącego konferencji „Bonn Challenge on Forests, Climate Change and Biodiversity”.

Fot. Drewno.pl

Posiedzenie „Ministerialnego Okrągłego Stołu w sprawie odbudowy lasów na terenach zdegradowanych” odbyło się 2 września br. w Bonn. Celem spotkania była wymiana doświadczeń w zakresie wdrażania mechanizmów odbudowy lasów.

Jego uczestnicy omawiali m.in. kwestie dotyczące możliwości osiągnięcia synergii pomiędzy ochroną klimatu i ochroną przyrody poprzez odbudowę zniszczonych zasobów leśnych i rekultywację zdegradowanej powierzchni ziemi.

W obradach, na zaproszenie Federalnego Ministra Środowiska, Przyrody i Bezpieczeństwa Atomowego Niemiec Norberta Röttgena, wziął udział Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w Ministerstwa Środowiska i Główny Konserwator Przyrody. W swoim wystąpieniu przedstawił projekty rekultywacji terenów popoligonowych i małej retencji, realizowanych na terenie polskich lasów, jako przykłady odtwarzania lasów i ochrony krajobrazu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA