/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Jak dobrać wkładkę patentową do drzwi?

Autor:
Źródło: OknoPlus
Data: 2011-09-02


Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jeśli chodzi o zabezpieczenie drzwi wejściowych jest zamek z wkładką patentową. Pozwala ona otwierać i ryglować drzwi, a co za tym idzie, daje gwarancję bezpieczeństwa, na której wszystkim najbardziej zależy.

Fot. OknoPlus

W zależności od wymagań klientów, rynek oferuje wiele rozwiązań i możliwości, jeśli chodzi o wkładki. Jak dobrać odpowiednią do swoich drzwi? Na co zwracać uwagę przy doborze wkładki? Na te pytania odpowiada ekspert firmy OknoPlus - Izabela Tryba.

„Przede wszystkim należy pamiętać, że wkładka patentowa powinna być dobierana odpowiednio do wymiarów drzwi, w których chcemy ją zamontować. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, by wkładka nie wystawała więcej niż 2-3 mm poza szyld - mówi ekspert firmy OknoPlus. - Aby mieć pewność, że wkładki będą idealnie dobrane do drzwi, przy zamówieniu powinno się podawać wymiary A+B, gdzie A oznacza odległość osi śruby wkładki od powierzchni szyldu zewnętrznego (w mm), natomiast B - odległość osi śruby wkładki od powierzchni szyldu wewnętrznego - w milimetrach.” - dodaje Izabela Tryba.

„Wkładki patentowe posiadają wiele atutów. Przy ich wyborze należy jednak zwrócić uwagę na podstawowe cechy, które powinny posiadać. Przykładowo, wkładki Winkhaus VS montowane w drzwiach firmy OknoPlus, posiadają dodatkowe zabezpieczenia blokujące, co daje podwójną gwarancje bezpieczeństwa. Ponadto za sprawą trzpieni wykonanych z hartowanej stali, wkładki są także chronione przed rozwierceniem. Kolejną zaletą wkładek patentowych jest ich ochrona przed otwieraniem manipulacyjnym. Następną cechą in plus jest to, że wszystkie wkładki zaopatrzone są w kartę bezpieczeństwa. Jedynie na jej podstawie możliwe jest uzyskanie dodatkowych wkładek lub dorobienie w sposób legalny egzemplarza oryginalnego klucza. Dodatkowo wszystkie wkładki posiadają atest ITB (Instytut Techniki Budowlanej) klasy 6, a także odporność ogniową wg EN 1303. Ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy doborze wkładek patentowych jest okres gwarancji, który im przysługuje. Wybierajmy te, których gwarancja jest najdłuższa. Wkładki VS posiadają 5-letni okres gwarancji.”- radzi ekspert firmy OknoPlus.

Drzwi wejściowe firmy OknoPlus są w standardzie wyposażone w dwa zamki, które mogą być otwierane jednym centralnym kluczem, dopasowanym do wszystkich wkładek. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które mają kilka par drzwi w jednym budynku – dzięki temu nie muszą szukać w nierzadko pokaźnym pęku kluczy tego, który będzie odpowiedni do danego zamka. Klucz centralny mogą dorobić wyłącznie osoby posiadające zakodowaną kartę, co zwiększa nasze bezpieczeństwo, nie dając szans włamywaczom.

Jak dobrać wkładkę patentową do drzwi? (Zdjęcia: 2)

Schemat obliczania wymiarów wkładki

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz